Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budownictwo #klimatyzacja mirki, kupilem mieszknaie, bede wprowadzal sie za jakies 2-3 miechy ale juz mysle jak ogaranac dwie kwestie. Pierwsza: wyciszenie mieszkania. Mieszkanie jest od ulicy, czy zwykla zabudowa balonu wystarczy czy jeszcze w cos inego inwestowac? Gadalem juz z gosciem, cala zabudowa 12k ale sobie jeszcze musze wybrac jaki typ zabudowy gdzie nie mam o tym pojecia bo jestem w temacie od piatku. Dwa: jako ze od ulicy to moga byc zanieczyszczenia ( chociaz nie wiem czy w wawie to robi wgl roznice jak tu jest #!$%@? powietrze wszedzie), w zwiazku z tym jaki oczyszczacz ( a moze lepiej kilka ) do mieszkania 75m2. A moze od razu rozwiazac dwie kwestie za jednym zamachem: zamontowac klimatryzator z funkcja oczyszczania i nie bawic sie w zabudowy? Tylko ze wtedy jak otworze okna albo balkon to nie wiem czy cala operacja nie mija sie z celem.
  • 10
@Sibu: ogólnie z zabudowami a nawet z klimatyzatorami jest tak, że potrzebujesz zgody wspólnoty lub zarządcy, ale przeważnie ludzie to robią bez zgody i w sumie żyją XD

Co do oczyszczacza to możesz kupić albo ładny i funkcjonalny, albo funkcjonalny. Jak to pierwsze to wydatek około 3-4k z Dysona.
@Sibu: Też przerabiałem temat klimatyzatorów z funkcją oczyszczania. Klimatyzator wymaga dosyć sporego przepływu powietrza. Zobacz sobie jak wyglądają te całe filtry hepa do klimatyzatorów a dokładniej jaką powierzchnie filtru siatkowego zajmują. Odpowiedź odnośnie wydajności tego rozwiązania nasunie się sama.
@Sibu: rób od razu dodatkowe zabezpieczenie drzwi wejsciowych a najlepiej drugie jak masz mozliwosc bo nawet na strzeżonych urwy wchodzą jak do siebie szczegolnie w okresie remontów. Potrafią wchodzić po balkonach z dolu na wyzsze albo z dachu na górne kondygnacje wiec zabudowa to bardzo dobry pomysł. Ci sami co filmiki z dachów budynków wysyłają ze wschodu albo panie #!$%@?óżę. Jak juz musisz trzymać coś w piwnicy co kosztuje więcej niż
Wypowiem się co do klimy:
Oczyszczacz w klimie to wg mnie bardziej marketing. Zamiast przeplacac do klimy z oczyszczaczem lepiej zwykła dobra a oczyszczacz oddzielnie.
Zresztą z klimy tak często się nie korzysta.

Natomias jeżeli masz teraz etap deweloperski to rozważ rozprowadzenie klimy podtynkowo.
Tylko na tym etapie mozesz klime i odpływy wyprowadzić w dowolne miejsca, później zostanie Ci tylko ściana blisko balkonu. Płaci się 2etapowo.
cassuss - Wypowiem się co do klimy:
Oczyszczacz w klimie to wg mnie bardziej marketin...

źródło: IMG_20230120_022525_911

Pobierz
@Sibu: zabudowa bezramowa - zdecydowanie bardziej estetyczna, ale mniej szczelna od ramowej, także pod względem akustycznym. W przypadku ramowej, jeśli ktoś Ci to zrobi na szczelnie, to jak akwarium - trzeba pamiętać o wietrzeniu, żeby się nie zawilgociło