Wpis z mikrobloga

Skąd sie biorą te prośby o podwyżki dla policji?

Pisze wlasnie z kolegą, ktorego 6,5 miesiaca temu zatrudnili w policji w Wawie i chwali sie ze od tego czasu zarobil z dodatkami 42k, bo oprocz tej wypłaty podstawowej, ktorą opisuje sie w necie, dochodzą jeszcze jakieś premie i dodatki np. za nadgodziny, wyjazdy, pewnie też nocki itd. Mowi ze nawet ma dodatek na pranie czy zarcie. Wiec na czysto wychodzi mu na czysto jakies 6,6k miesięcznie, jako poczatkujący policjant

W wiekszosci przypadkow nie zarabia sie tyle w swoich zawodach po studiach, mając magistra (pomijam rynek IT) a w policji wystarczy szkoła średnia. W jego przypadku to tez bylo tylko 2 miesiace szkolenia w czasie covida. Ja sam troche utknąlem w takim mysleniu ze chce / musze znalezc robote w zawodzie po studiach (konkretnie grafika) i w slepej wierze ze w koncu zerzrezygnowalem z policji, ktora od dawna chodzila mi po glowie(troche tez przez mysli o braku swobody i checi podrozowania), a i tak nie wyszlo mi z niczym co chcialem robić.
Niby wciąz mozna probować, ale to jakies 9 miesiecy na badania/testy i szkolenie a ja znowu jestem w pułapce mysleniowej, czy po prostu żalu ze to juz bylby jak takie wcisnięcie "enter" nad "zmarnowany czas w przeszlosci", a w ostatnim roku ostatnio tez zrobilem dodatkowe kursy z marketingu i staż jako ux/ui designer u programisy, ale patrząc na rynek chyba znowu na marne

#praca #policja #oswiadczenie #polska #pytanie #przemyslenia
  • 13
@zielonykrul: Za taką, czyli jaką? On mowi ze jest zadowolony z samej roboty. Jedynie na grafik troche narzekał, ale mowi ze sama robota spoko i nie trzeba poświęcać czasu na jakies douczanie po robocie,tak jak w przypadku wszystkich zawodow, ktore sie kręcą wokół komputera, tylko ma czysta glowe
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@niebiesko-niebieski:

Te dodatki sam sobie wydedukowalem, ale moze za co innego. Dokladnie nie dopytalem, ale cos tam mowil tez ze np. za 11 listopada jak ktos bral udzial to dostawal 1000zł i pewnie wiecej tego typu rzeczy
@niebiesko-niebieski: 20% wolnych wakatow, to nie jakos bardzo duzo i to raczej tylko w warszawie gdzie ogolnie sie wiecej zarabia i jest wiecej mozliwosci. W mniejszych miastach takich jak np. Rzeszów cieżko sie dostać. Podejrzewam tez ze nie wszyscy są swiadomi ile sie rzeczywiscie zarabia, bo kazdy patrzy tylko na dane z neta, bez dodatków i premii
@niebiesko-niebieski: tak trochę po czasie ale... odpowiem na twoje pytanie, dlaczego ludzie nie garną się do policji mimo tych rzekomych ogromnych zarobków (@essos fantazjujesz z tymi zarobkami - i to ostro). Widzisz... niektórzy nie włożyliby munduru za żadne pieniądze, bo nie chcieliby być kojarzeni z tą patosłużbą. Podejrzewam, że niechęć do policji i pracy w niej się pogłębiła po C19. No i... sprawa nieoczywista - jest to służba mundurowa, więc... na