Wpis z mikrobloga

#ukraina
Od wiosny w magazynach w Kijowie gnije 500 ton pomocy humanitarnej
Cudzoziemcy wysłali bezpłatnie paczki z amunicją wojskową, żywnością i sprzętem medycznym dla wojska i ludności cywilnej na Ukrainie.
Podobno próbowali już wywieźć pomoc humanitarną, ale zabrakło im niezbędnych dokumentów.
Według jednego z wolontariuszy, był on zszokowany tym, co zobaczył i zauważył, że pomoc humanitarna powinna być przechowywana w magazynach maksymalnie przez 2 tygodnie.
Stróże prawa wszczęli już postępowanie karne. Obecnie w magazynach pracują służby porządkowe.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
kantek007 - #ukraina 
Od wiosny w magazynach w Kijowie gnije 500 ton pomocy humanitar...

źródło: fbgrtybt

Pobierz
  • 24
@Kremufka2137: Nie wiem co się składa na tą pomoc. Ale szczerze jakoś to mnie nie dziwi, przecież oni tego pełno dostawali w szczególności na początku wojny w jakiś potężnych ilościach, więc w sumie nic dziwnego że ktoś to wrzucił do magazynu no bo co mieli z tym zrobić ? I tak leżało sobie XD Wątpię żeby na pomoc szło żarcie które jest po 2 tygodniach do wywalenia raczej świeżych pomidorów im
@kantek007

Halo, facebook? Kilkaset palet pomocy humanitarnej gnije w magazynie, na dowód załączam zdjęcie kartonowego pudełka z produktami spożywczymi o wartości 15 złotych. Proszę wstrzymać pomoc dla Ukrainy!

PS. Dziękuję za przyjęcie do grupy, niestety nie wiem jakiej, gdyż opu się wzięło ucięło, zdarza się.

Żarty na bok, pracowałem w ramach wolontariatu na punkcie recepcyjnym do którego docierali uchodźcy od dnia zero, z całej Europy na małą pipidówę przyjeżdżały busy i tiry