Wpis z mikrobloga

@majkel88: nie zdziwiłbym się, bo jestem z tej grupy i z oczywistych względów mam też sporo takich znajomych. Nikt z nas świadomie nie zagłosuje na zamordystów pokroju Konfederacji.
@Kupamilosci: dlatego kazdy komu leży na sercu dobro tego kraju powinien głosować na PO. Jest to jedyny gwarant tego że się nie skundli i nie wejdzie I koalicję z pisiorami. Każdy inny jest do kupienia. Najbardziej zdolności koalicyjne dla pisu to konfederacja - zrobi to nam pislamskie państwo religijne. A lewica może pomóc w rozdawnictwie. PSL to w ogóle za stołki wszystko zrobi. PL2050 nie mam pojęcie, ale to zlepek przypadkowych
@Kupamilosci: Według tego durnego obrazka to niby k0nfa jest najbardziej przeciwko pisowi a te dzbany między innymi głosowali za wprowadzeniem podatku od zbiórek na chore dzieci, przeciwko wotum nieufności dla czarnka albo głosowaniu wprost na pisowskich kandydatów np na RPO. To co #!$%@? k0nfa ogólnie to jakaś szopka jest.
dlatego kazdy komu leży na sercu dobro tego kraju powinien głosować na PO


@kot_z_wolnego_wybiegu: xD
Kazdy kto wierzy, ze socjalizm kiedykolwiek zadziala powinien glosowac na PO. Kazdy kto wierzy, ze czlowiek bogaci sie dzieki pracy, a nie socjalom powinien glosowac na Konfe.

w ogole smieszy mnie zdanie, kazdy komu lezy na sercu dobro tego kraju xD
Przeciez dobro dla ciebie moze byc czyms innym niz dla mnie. Np. mnie interesuja dlugi
@kot_z_wolnego_wybiegu: już mi się za bardzo pisać nie chce ale jesteś ignorantem i dam podpowiedzi. Sprawdź jaka religia panuje w Iranie, sprawdź jaka w Polsce. Sprawdź założenia obu i porównaj.

Następnie możesz przedstawić jak może wyglądać ten kalifat religijny w Polsce? Generalnie prawie 1000 lat Polska była chrześcijańska i jakoś przetrwała więc jestem ciekawy czym w ogóle straszysz
@93michu93: wolę sprawdzic USA, Kanadę, UE - bo tym jest socjaldemokracja.
Parówkowy król powiedział ci ze dobrobyt bierze się z pracy. Zapomniał wspomnieć, że z cudzej. Własną praca się nikt nie dorobił jeszcze i się nie dorobi. W kalifacie konfederacji będzie dobrobyt z pracy. Tego dobrobytu doczekają partyjniacy i kler. Ty będziesz na to pracował.
Rodzaj religii nie ma znaczenia. Wszystkie są durne więc wprowadzanie prawa państwowego na podstawie zasad religijnych
@93michu93: wolę aby polska była rozwinientym nowoczesnym i bogatym krajem, a nie żeby "jakoś przetrwala"
Może i jakoś przetrwa pod rządami ruskich onuc z konfederacji. Jednak wyjście z UE wprowadzenie reżimu totalitarnego religijnego zapewne w tym nie pomoże.
USA


@kot_z_wolnego_wybiegu: USA dorobilo sie na krwiozerczym kapitalizmie, teraz juz Chinczyki wioda prym. Chociaz jeszcze jakies naloty sa np. brak przymusowego ubezpieczenia.

Kanadę


@kot_z_wolnego_wybiegu: to fajne, a ci truckerzy, ktorzy protestowali przeciwko restrykcja covidowym to juz odzyskali zablokowane pieniadze? Dzieki, wole nasz grajdolek z mozliwoscia protestu.

Własną praca się nikt nie dorobił jeszcze i się nie dorobi.


@kot_z_wolnego_wybiegu: nie, nie, no gdzie tam xD
Sprawdz sobie wiekszosc duzych firm
Zapomniał wspomnieć, że z cudzej. Własną praca się nikt nie dorobił jeszcze i się nie dorobi


@kot_z_wolnego_wybiegu: to sobie wpisze do notatki przy twoim nicku xD
Ty myslisz, ze dorobic sie mozna tylko z socjalu? Jak Donald nie da kredytu 0% to tylko wielkie fundusze nakupia mieszkan? xD
@93michu93: USA dorobiło się na cudzej pracy. Tak samo Niemcy, Francja i cały zachód.
Zostanie kalifatem religijnym jak Iran odciętym od wolnego handlu spowoduje że to dzięki naszej ciężkiej pracy będzie gdzies indziej powstawało bogactwo.
@kot_z_wolnego_wybiegu: dobra ziomek, ty nie masz pojecia o czym piszesz. Nie ma sensu, juz ktorys raz pytam dokladnie co z tym kalifatem religijnym w Polsce, a ty z Iranem wyjezdzasz. Pozdrawiam, musisz troche poczytac, zeby byl sens z toba dyskutowac. Polecam Miltona Friedmana
@93michu93: no przecie główny cel konfederacji to stworzenie panstwa wyznaniowego. Taki jest właśnie iran.
Do tego sprawienie, że nie będzie żadnych regulacji, praw pracowniczych, dostępnej opieki zdrowotnej i edukacjii powiekszy ilość biedoty, bez szans na zmianę statusu spolecznego. Będziesz miał kilku oligarchow I przymierającym głodem resztę.

Piszesz mi że niem wiem o czym pisze a to przecież sam nawet nie wiesz co to lewica prawica i jaka partia w pl co
@93michu93: Wiele krajow wzbogacilo sie stosujac polityke gospodarcza stojaca w silnej sprzecznosci z pogladami Miltona Friedmana i innych ultraliberalow- Niemcy i Japonia (zarowno w XIX jak i w XXw.), Francja, Szwecja, Finlandia, Japonia, Singapur. Zreszta nawet ta mityczna wolnorynkowa XIX-wieczna Ameryka nalezala do najbardziej protekcjonistyczych panstw swiata i nakladala cla zaporowe, zeby chronic swoj przemysl przed zagraniczna konkurencja.
@slabart12: niestety mam o nich mała wiedzę, doczytam o którymś z tych krajów i sprawdzę. Aktualnie jednak istnieje ryzyko, że w necie będzie napisane, że przez socjalizm się dorobili więc pewniejsza byłaby jakaś książka sprzed tęczowej rewolucji max 2015 rok
@93michu93: Nie przez socjalizm czy jakis inny -izm tylko przez madra polityke. Taki np. Singapur stosuje mieszanke rozwiazan liberalnych i etatystycznych. Podobnie Chiny, ktore sie tak szybko rozwijaly przez ostatnie dekady. Nikt tam nie traktuje powaznie Friedmanow, Misesow czy innych ultraliberalnych teoretykow-utopistow modlacych sie do niewidzialnej reki rynku. Sukcesy odnosza zwykle te kraje, ktore w umiejetny sposob lacza kapitalizm z interwencjonizmem panstwowym.