Wpis z mikrobloga

@93michu93: dlatego, ze memtzen wuja zrobi. Konfederacja ma za duzo frakcji. Dominują tam narodowcy, którzy mają nacjonalistyczny spojrzenie na rynek.
Zagłosowałem za konfederacje i zamiast ich efeektywnego wplywu na tematy gospodarcze otrzymałem tylko wpsieranie pisu w sprawach światopoglądowych, do których mi daleko.
Wiec już raz sie dalem wydymac.
Niestety, bede głosował przeciwko pisiorom, bo nie ma partii prawidziwie liberalnej na naszej scenie politycznej.
@mentari: i co w zwiazku z tym? Wiadomo, ze ludziom przy kasie zalezy na wolnym rynku i niskich podatkach. No pomijam bananowe dzieci lewicy, które wydają pieniążki rodziców, którzy się na tym złym wolnym rynku dorobili wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vitek6: spora czesc ma 30+ i widocznie jeszcze nie wyrosla, bo nie ma innej alternatywy. A sprawy swiatopogladowe nie maja zadnego znaczenia dla nas. Aborcje jak bedzie chcial ktos robic to sobie pojedzie do Czech/na Slowacje, a teczowi to akurat zaden klopot i totalnie bez znaczenia dla nas.
@93michu93: Konfederacja jest niewiarygodna, to zbitek mniejszych ugrupowań.

Z perspektywy takiego programisty 15k, PIS wprowadzał spore udogodnienia.
Wyliczam:

* IP box stworzył raj podatkowy 5% podatku do czasu polskiego ładu.
* ryczałt 12% jest zajebisty, Jeśli mikro koszty (czyli programista)
* Kredyt 2% będzie zajebisty bo to właśnie programista 15K będzie mógł go wziąć jako pierwszy i kupić lokal zanim rynek zdarzy dostosować (podnieść) ceny, Weźmiemy go jako pierwsi bo nie
Kredyt 2% będzie zajebisty bo to właśnie programista 15K będzie mógł go wziąć jako pierwszy i kupić lokal zanim rynek zdarzy dostosować (podnieść) ceny, Weźmiemy go jako pierwsi bo nie ogranicza nas zdolność kredytowa.


@urwe: tak, programiści zarabiający kilkanaście tysięcy miesięcznie czekają na na kredyt 2% żeby kupić mieszkanie ()
@majkel88: ale konfederacja to też nie jest żadna alternatywa. Nawet gospodarcza. To zlepek przypadkowych ludzi, którzy się nawet ze sobą nie zgadzają. Gospodarcza alternatywa powinna mieć plan i wyliczenia a nie puste słówka wyssane z dupy.
@mentari: Nie czekają, ale jeśli nie maja to potrafią liczyć.
Nie każdy kupił mieszkanie, jeśli ktoś wynajmował to może sobie teraz kupić z dopłata państwa nie ma żadnego progu wejścia.

To że masz 15k nie znaczy ze chcesz odpuścić dopłatę kilkudziesięciu tysięcy rocznie do kredo.
Nie wspominając że nawet jeśli kupiłeś to wystarczy że twoja żona nie ma i cyk spełniacie wymagania.
podczas gdy macie do wyboru Mentzena z pomysłem zniesienia zbędnych przepisów przy budowie i obniżenie kosztów budowy, a nie dodawanie socjalow z waszych pieniędzy.


@93michu93: W ostatnim wywiadzie Mentzen wspomniał że w ich koalicji nie ma jednoznacznej decyzji co do zniesienia 500+ w przypadku dojścia do władzy, także powodzenia z tymi "mniejszymi podatkami"
przypominam tylko, że osoby, które zarabiają 15k i więcej mają liberalne poglądy światopoglądowe i gospodarcze. Konfederacja więc nie jest ich targetem. Nie przypadkiem przeciętny elektorat tej partii ma na imię Sebastian i pracuje na magazynie


@Nolimit: niezła bzdura xD
Sebastian z magazynu płaci największe podatki bo pewnie w drugi próg wpada xD

Te liberalne poglądy, o których wszyscy piszecie to tylko aborcja czy coś jeszcze?
Np. Wybór czy chcesz się szczepić,
@93michu93: nie wiem bo nie ma w Polsce partii na którą mógłbym oddać głoś bez wyrzutów sumienia i nie podjąłem decyzji. W aktualnej sytuacji wszystko będzie i tak lepsze od pisu.

Na ćwoki z konfederacji i innych partii związanych z Korwinem już za dużo swoich głosów zmarnowałem.
W ostatnim wywiadzie Mentzen wspomniał że w ich koalicji nie ma jednoznacznej decyzji co do zniesienia 500+ w przypadku dojścia do władzy, także powodzenia z tymi "mniejszymi podatkami"


@Andrzejuniedenerwuj: z tego co wiem, nie będzie też decyzji o kolejnych socjalachbco jest dużym plusem i stoi w opozycji do popisu. Mentzena powiedział, że wielu podatków nie da się od ręki znieść, zmniejszyć ale na początku można uprościć, a w kolejnym kroku zacząć