Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #polskiedrogi
Ostatnio jeżdżąc autem po Europie i wracając do Polski nasunęły mi się pewne wnioski:
- autostrady w Polsce w praktyce są drogami bez limitów prędkości, nie jeżdżę jakoś bardzo często, ale nigdy nie widziałem na nich drogówki, aut z wideorejestratorami, fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości (na całej A1 nic takiego nie ma)
- Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia
- w Austrii i Czechach praktycznie nikt nie pogania cię długimi światłami gdy wyprzedzasz (chyba że trafisz na Polaka)
- praktycznie tylko w Polsce ludzie wyprzedzają na wszelkich możliwych zakazach (podwójna ciągła pod górę i zakaz wyprzedzania)
- największym zagrożeniem na drogach szybkiego ruchu są duże różnice prędkości między pojazdami, w Austrii wszyscy jeżdżą praktycznie równo (ciężarówki i osobówki) i taka jazda jest znacznie płynniejszą i bezpieczniejsza przy dużym ruchu
  • 227
@buchowo: We Włoszech się spoko jeździ, bo oni sami generują chaos, ale są uważni i nie reagują z agresją. Sami się wpychają, ale Ty tez się możesz wpychać i nikt nie będzie miał Ci tego za złe. I cały czas są świadomi że każdy może wyjechać im z każdej strony, więc pozostają w gotowości :D

Podobnie, tylko jeszcze bardziej się jeździ w krajach arabskich. Też mi się to w sumie podoba,
@Krupier nie jestem teraz na szybko znaleźć juz twojego komentarza do którego sie odniosłem (#!$%@? 2.0) ale najwidoczniej sie nie zrozumieliśmy, po prostu moim zdaniem musisz sie spodziewać ze ktos jedzie niezgodnie z przepisami, i jak widzisz ze auto na lewym sie szybko zbliza to nie wpadasz mu na pas bo max 140 mozna i tyle, bo ani ja ani ty nie jesteśmy od jego karania itp. co nie znaczy że pochwalam
malo kto z tych ludzi faktycznie sie spieszy bo jest gdzies spozniony


@good: dałbym dwa plusy jakbym mógł. Dokładnie o tym samym myślałem. Oni #!$%@?ą dla samego #!$%@?, a później po dojeździe na miejsce dziesięć minut palą papierosa albo przeglądają fejsa xD Nie mówiąc już o tych, co pompują się jak dziad na czereśnie i wyprzedzają na jednopasmówkach na żyletki tylko po to, żeby pod następnym fotoradarem być dwie ciężarówki z
nie jestem teraz na szybko znaleźć juz twojego komentarza do którego sie odniosłem (#!$%@? 2.0) ale najwidoczniej sie nie zrozumieliśmy, po prostu moim zdaniem musisz sie spodziewać ze ktos jedzie niezgodnie z przepisami, i jak widzisz ze auto na lewym sie szybko zbliza to nie wpadasz mu na pas bo max 140 mozna i tyle, bo ani ja ani ty nie jesteśmy od jego karania itp. co nie znaczy że pochwalam takie
Jak się spotkamy na autostradzie, to ja będę sobie wyprzedzal ciężarówki z prędkością 110 km/h bo jeżdżę powolną terenówką i mam takie prawo, Ty będziesz mi błyskał światłami, ja będę miał Cię w dupie i nic nie zrobisz, będziesz sobie czekał. :D


@DerMitteleuropaer: hurr durr, to jest literalnie blokowanie pasa!!!!11

xD

Podobnie, tylko jeszcze bardziej się jeździ w krajach arabskich. Też mi się to w sumie podoba, tylko trzeba się przyzwyczaić,
@Krupier no i teraz sie z tobą zgadzam, to jasne że jak gościa nie widzisz to jedziesz, choć myślę że największy problem jest z tym ze sporo ludzi po prostu w to lusterko nie patrzy
@xydeN-: Nigdy w Polsce mi się nie zdarzyło, żeby ktoś siedząc mi na dupie 0,5 m gadał przez telefon trzymając go przy uchu w ustach trzymając kiepa. Dziennie

Robię rocznie z 30k kilometrów (zarówno trasy jak i dziennie 30 km przez centrum Wawy z roboty i do domu) i o ile oczywiście po takich krajach jak Austria czy Niemcy jeździ się dużo lepiej, tak Włochy to dziki kraj. W Polsce nie
@Krupier: Pewnie, że go nie musi przepuszczać, ale zakładanie, że każdy na drodze jeździ przepisowo mija się z celem jeśli nie chcesz się wku***ać za kierownicą. Nie wnikam dlaczego ktoś jedzie 180 czy tam 200, może po prostu lubi może mu się srać chce, zjeżdżając na prawo i zwalniając o 20km/h na 20 sekund nic mi się nie stanie i ja się nie będę denerwował i typ który mnie wyprzedził też
Pewnie, że go nie musi przepuszczać, ale zakładanie, że każdy na drodze jeździ przepisowo mija się z celem jeśli nie chcesz się wku***ać za kierownicą. Nie wnikam dlaczego ktoś jedzie 180 czy tam 200, może po prostu lubi może mu się srać chce, zjeżdżając na prawo i zwalniając o 20km/h na 20 sekund nic mi się nie stanie i ja się nie będę denerwował i typ który mnie wyprzedził też nie, pojedzie
@buchowo: o to Ciebie z kolegami chyba spotkałem w nocy wracając s8, śnieg lekko padał, a półdebile jechały 80-90 jednocześnie 2 pasami. To było a chyba ta mityczna bezpieczna jazda dostosowana do warunków.

największym zagrożeniem na drogach szybkiego ruchu są duże różnice prędkości między pojazdami,


@buchowo: dokładnie, tylko połączona z nie sprawdzaniem sytuacji w lusterkach. Do tego dodajmy drobniejsze wykroczenia typu brak sygnalizacji zamiaru zmiany pasa i tragedią gotowa bo
@derigen90: twój post jest tak zdałniony, że nie mam siły Ci odpisać. Mam nadzieję, że jadąc dwie paki wbijesz się w tył naczepy i autostrady będą bezpieczniejsze bez takich jak ty