Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #polskiedrogi
Ostatnio jeżdżąc autem po Europie i wracając do Polski nasunęły mi się pewne wnioski:
- autostrady w Polsce w praktyce są drogami bez limitów prędkości, nie jeżdżę jakoś bardzo często, ale nigdy nie widziałem na nich drogówki, aut z wideorejestratorami, fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości (na całej A1 nic takiego nie ma)
- Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia
- w Austrii i Czechach praktycznie nikt nie pogania cię długimi światłami gdy wyprzedzasz (chyba że trafisz na Polaka)
- praktycznie tylko w Polsce ludzie wyprzedzają na wszelkich możliwych zakazach (podwójna ciągła pod górę i zakaz wyprzedzania)
- największym zagrożeniem na drogach szybkiego ruchu są duże różnice prędkości między pojazdami, w Austrii wszyscy jeżdżą praktycznie równo (ciężarówki i osobówki) i taka jazda jest znacznie płynniejszą i bezpieczniejsza przy dużym ruchu
  • 227
  • Odpowiedz
Jeżdżę sporo po polskich autostradach i ekspesówkach, bez przekraczania prędkości i nikt jeszcze nigdy mnie nie poganiał, ani nie mrugał światłami.

Uwaga podaje sekretny sposób.

Wyprzedzam blisko limitu prędkości (115-120 na S i 135-140 na A) i nie ładuje się bez patrzenia na lewy pas przed inne auta.


@Ignorantum: Jeżdżę mało po polskich autostradach i ekspresówkach, bez przekraczania prędkości i wielokrotnie spotkałem się z poganianiem poprzez mruganie światłami. Wyprzedzanie blisko limitu
  • Odpowiedz
To właśnie dowód na to jaką miernotą drogową jesteś. Limit jest dla takich jak ty, którzy nie mają pojęcia o poprawnym prowadzeniu samochodu. Według twoich słów, jeśli nie byłoby limitu to ty byś nie wiedział ile jechać xD


@cwlmod: bez przesady xD jak jedzie prawym to niech se jedzie 100-140, grunt żeby nie mulić na lewym, bo sam lubię czasem #!$%@?ć dzidę
  • Odpowiedz
praktycznie tylko w Polsce ludzie wyprzedzają na wszelkich możliwych zakazach

@buchowo: w Anglii natomiast niemal w ogóle nie wyprzedzają na drogach jedno-jezdniowych z jednym pasem w każdą stronę (tzn. takich co trzeba jechać chwilę pod prąd aby wyprzedzić). Nawet tam gdzie można. No chyba, że traktor albo maszynę rolniczą trzeba ominąć...
  • Odpowiedz
Dla nich zupełnie logicznym jest że ledwo przechodzący przegląd 25 letni grat kierowany przez dziadka ma dokładnie takie same osiągi jak nowe bmw m3 prowadzonego przez kierowcę wyścigowego


@cwlmod: A nie przyszło Ci do głowy, że na publicznej drodze jaką również jest autostrada albo ekspresówka, ten sam dziadek w 25-letnim gracie, może spotkać się z tym młodym super kierowcą w BMW M3, mknącym 250 km/h i go nie zauważyć? A co
  • Odpowiedz
- autostrady w Polsce w praktyce są drogami bez limitów prędkości, nie jeżdżę jakoś bardzo często, ale nigdy nie widziałem na nich drogówki, aut z wideorejestratorami, fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości (na całej A1 nic takiego nie ma)


@buchowo: są, kolega złapał mandat z nieoznakowanego na A1 przed Łodzią. Za jazdę na tempomacie :D
  • Odpowiedz
Czyżby w Niemczech też cię poganiali? Tam nie ma limitu i jakoś jest bardziej płynny ruch niż w austrii


@cwlmod: mniej niż połowa jest nolimit
  • Odpowiedz
@cwlmod: #!$%@? typie, już kiedyś się tu z tobą kłóciłem na wykopie ale dodam teraz znowu swoje 5 groszy.

Dociera do Ciebie, że drogi publiczne są drogami #!$%@? P U B L I C Z N Y M I służącymi do przemieszczania się jak najsprawniej i jak najbezpieczniej z punktu A do punktu B i ktoś kto chce się tak właśnie z pkt A do B przemieścić ma kompletnie W #!$%@?
  • Odpowiedz
@buchowo: 1.zgodzę się
2. co ty, nie ma porównania xDD we włoszech jak nie jebniesz lusterkiem w kogoś raz na tydzień to jest święto, bez porównania.
3.
fakt
4. nie no aż tak to nie, pojeździj sobie po nw chociażby tunezji, tam to jest jazda bez trzymanki (nawet ruch się zmienia lewo-prawo stronny
5. częściowo się zgodzę
  • Odpowiedz
@buchowo: na a1 był przez 40km odcinkowy pomiar jak była nie oddana do końca (ograniczenie 70 ale po 2 pasy)

Teraz będzie odcinkowy na płatnym A4 Kraków -Katowice (od bramek Balice do 1 zjazdu)

Wideorejestrator widuje mega często na A4 od Balic do Brzeska
  • Odpowiedz
w Austrii wszyscy jeżdżą praktycznie równo (ciężarówki i osobówki)


@buchowo: To zapraszam na drogi krajowe, tam osobówki mają prawie taki sam limit jak ciężarówki. Autostrady i ekspresówki zostaw ludziom, którzy nie boją się jechać 50 km/h szybciej niż ktoś na pasie obok.
  • Odpowiedz
@cwlmod: w #!$%@? byles a nie w niemczech i jak #!$%@? musisz jezdzic. No limitow nie ma wcale tak duzo i zawsze maja wiecej niz 2 pasy ruchu, ale nawet auta co #!$%@? 200kmh po wyprzedzaniu zjezdzaja z lewego pasa. W polsce pelno zawalidrog jedzie lewym bez przerwy. Robie tysiace kilometrow miesiecznie po autostradach w de i nl i gdy jade przepisowo to mignac dlugimi potrafia tylko auta na polskich blachach.
  • Odpowiedz
@Krupier: No wszystko fajnie pięknie dopóki nie będziesz miał awaryjnego hamowania jadąc sobie z rodzinką i ten poganiający nie wepchnie Cię pod tira, bo jechał 2 metry za Tobą i nie wyhamował. No ale dobrze, że byłeś "na prawie", więc wszystko git. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krupier: Od czego zachowujesz bezpieczną odległość? Od tira który na Ciebie zjeżdża? Od zwierzaczka który wleci na drogę? Albo od elementu który odpadł z innego samochodu lub wypadł z dostawczaka, bo ktoś go źle zabezpieczył? Jak trochę pojeździsz to zrozumiesz, że lepiej nie mieć nikogo za sobą w odległości kilku metrów jadąc 140/kmh. Dobrze, że Twoje lekcje jazdy na autostradzie uczą tych furiatów pokory, na pewno wielu z nich zmieniło swoje
  • Odpowiedz
@Chwast25: od wszystkiego od czego trzeba tę odległość zachowywać. O mnie się nie martw, więcej do tyłu przejeździłem niż ty do przodu.

I ja nikomu lekcji nie daję.
  • Odpowiedz
@kjungst: ponad rok temu jeszcze 50km odcinek za Częstochową do kamieńska na a1, odcinkowy pomiar prędkości, ograniczenie do 70ciu (beka). Poczatkiem 2022 zlikwidowali pomiar, zwezenie pasów zostało.
Cyknęli mnie tajniaki jak wyhamowałem do 121 (ze 160).
1k i 8pkt. 1 km więcej i byłoby 1500.
Obecnie lecisz tam 3pasem po samą łódź, a ograniczenia dalej 70 zostały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście lecę tam teraz mając 2
  • Odpowiedz