Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Tak sobie myślałem jakby to mogło wyglądać, więc stworzyłem i wrzucam wizualizację nowego, przyszłego cięższego #bwp dla #wojskopolskie ( ͡º ͜ʖ͡º) Połączenie podwozia #krab i wieży ZSSW-30 montowanej obecnie na #rosomak i #borsuk

#czolgi #militaria #militaryboners #armia #rosja #wojna #ukraina #polska
Iguan2207 - Hej Mirki! Tak sobie myślałem jakby to mogło wyglądać, więc stworzyłem i ...

źródło: temp_file.png2242498331218620041

Pobierz
  • 18
@Iguan2207: Nie miałbym nic przeciwko pod warunkiem pełnego dopracowania AS21 by wyciągnąć z tej masy pancerza jak najlepszą ochronę załogi. No a dwa to ja bym obserwował program następcy bradleya. Amerykanie tam chcą wsadzić armatę 50mm i IMHO ZSSW-30 na ciężkim borsuku powinna być rozwiązaniem pomostowym a docelowo powinna powstać także cięższa wieża.
@Iguan2207: a nie za niski? A jaki właściwie jest sens zrobienia ciężkiego Borsuka na podwoziu Kraba? Toć Krab jest słabo opancerzony. To ciężki Borsuk będzie lepiej? Poziom czołgu K2?
@N331 To tylko koncept - składak. W rzeczywistości byłby za niski i musieliby go podnieść żeby zmieściło się te 6/8 chłopa + załoga 3 chłopa co daje od 9 do 11 osób w takich BWPach. To dwa razy więcej niż w Krabie. Dopancerzony też musiałby zostać, ale podwozie o większym udźwigu to umożliwia. AS-21 Redback jest na podwoziu K9, więc takie konstrukcje można tworzyć i daje to zaletę w postaci jednej platformy