Wpis z mikrobloga

Mam w aucie światła na przełączniku w manetce, a chcę wsadzić przekaźniki do świateł drogowych i mijania.

po lewej te 66 to manetka, i z tego co rozumiem z manetki zamiast prosto do lamp, to daję na cewkę przekaźnika i wtedy prąd płynie tylko taki aby cewkę zasilić? bo na mózg laika to brzmi jakby tam miał iść prąd taki duży jak na lampy, ale z tego na ile znam się na elektryce, czyli niewiele, to prąd będzie szedł taki jaki urządzenie, czyli tutaj cewka potrzebuje?

PS.: A no i na forach (elektroda ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) czytałem że najlepiej niby skrócić przewody z aku do lamp ile się da aby nie tracić na napięciu, a nie wiem czy te kilkanaście cm będzie robić taką różnicę. No i to żeby dać 1,5mm przewody, ale to chyba od jednej do drugiej lampy, a do 1 2,5mm?

#elektryka #pytanie #elektromechanika #samochody #motoryzacja #kiciochpyta
Eremites - Mam w aucie światła na przełączniku w manetce, a chcę wsadzić przekaźniki ...

źródło: światła z przekaźnikiem

Pobierz
  • 6
@Eremites Daj 2.5mm2 linkę. I faktycznie, im krócej tym lepiej. Dwie żarówki zasil 2.5, jedną 1.5mm2. Zgaduję, że francuz. Z resztą jak kupiłem B4 to też zrobiłem taki lifting, bo nie wiedzieć czemu na oryginalnej instalacji ginęło 1,2V na mijania i 2,7V na drogowych.
@Zarzutkkake: można powiedzieć blisko bo włoch, sejczento, oszczędzali na przekaźnikach i dali zasilanie przez przełącznik a chcę dodać parę lamp bo dostałem okrągłe od frontery i przy okazji myślę ogarnąć też zasilanie przednich tymi przekaźnikami, to wrzuciłem post dla pewności.

Co do przewodów to nie będę żałować grubości, tylko właśnie mam pytanie o to czy dobrze kminię z miejscem na przekaźnik.

A też mam pytanie czy nie muszę mniejszego bezpiecznika dawać
@Bad_Wolf: tak jak wyżej napisałem, mam 2 parę świateł przymocowanych pod zderzak i je podpiąć pod drogowe (z wyłącznikiem osobnym na tą dodatkową parę) to też muszę dla bezpieczeństwa pomontować przekaźniki żeby się manetka nie spaliła + nie było strat na napięciu itp. (wg wiedzy z elektrody itp)
@Eremites dla pewności możesz dać szklany 315mA dla samej cewki, która przy 10A obecnym spali się sama przy jakimkolwiek zwarciu. Przekaźnik pobiera około 20 - 30mA. Czy zostawisz 10A czy dasz w to miejsce 5A to prąd cewka sobie pobierze taki jaki potrzebuje. W oryginalny przewód żarówki daj przekaźnik, tj przy samej lampie.
@Eremites: to po co chcesz ciąć kable?Podpinasz się do wiązki żarówki przekaźnikiem i z bani.

Tylko wyjmij żarówkę do pomiarów aby wiedzieć z której jest in a z której out.
Jeden biegun cewki przekaźnika do plusa żarówki drugi do masy i masz wysterowany przekaźnik.