Wpis z mikrobloga

Może nie ma się czym chwalić, ale się pochwalę. Byłam dziś rano biegać, pierwszy raz od lat, nawet nie wiem ilu - od czasów szkolnych daaawno temu (w sumie i tak mało chodziłam na wf xD)


Nie mierzyłam czasu (żeby się nie zniechęcać, poza tym szczęśliwi czasu nie liczą, nie? xD) ani odległości (+/- jakieś 4km). Trochę biegłam, trochę szłam, nie dałabym rady biec cały czas, ale i tak jestem z siebie dumna, bo panicznie b̶o̶j̶ę bałam się biegać i w końcu się przełamałam ^^

Protipy na przyszłość:
- wypicie pół litra wody po obudzeniu to nie był dobry pomysł, bo mimo że wysikałam się przed wyjściem to i tak woda chlupała mi w bebechach
- warto mieć ze sobą chusteczki higieniczne, bo zimne powietrze w nosie robi odwilż - musiałam wysmarkać się w rękawiczki XDD
- następnym razem pójdę wcześniej, zanim wzejdzie słońce, bo pod koniec wychyliło się zza horyzontu i oślepiało mnie jak biegłam

Wiem że to nic takiego, ale skoro nawet ja dałam radę pobiec, to każdy (ze sprawnymi nogami) da radę ^^' Jutro pierwszy dzień wiosny, więc jeśli ktoś miał noworoczne postanowienie żeby biegać i jeszcze nie zaczął, to chyba dobra okazja żeby zacząć właśnie teraz.

#chwalesie #bieganie
Lenalee - Może nie ma się czym chwalić, ale się pochwalę. Byłam dziś rano biegać, pie...

źródło: comment_R0pskuVNRZ8ilXal9yIEFnoV5Aq2Wr4A

Pobierz
  • 99
@Aaandrzej: Bo jak biegniesz to podskakujesz, a to usprawnia pracę układu limfatycznego. Spacery też są super, przecież nie trzeba rezygnować ze spacerów na rzecz biegania ani odwrotnie ^^
() zatykasz jedną dziurkę w nosie i #!$%@? przed siebie.


@Alpharius: I wszystko ląduje na ubraniu i na włosach zamiast na ziemi, podziękuję XD To obrzydliwe, poza tym nie chcę zostawiać swojego DNA w losowych miejscach xD
@xPafciox: 6 rano w lato to za późno, dziś słońce wstało już o 5:40. Raczej nie będę biegać zimą, chociaż nie wiem, może do przyszłej zimy wkręcę się w bieganie na tyle, że będę chciała biegać i w mróz XD
@MidasPL: Nudzi czy nie, ważne że poprawia kondycję ^^' Póki co chyba nie potrzebuję smartbanda, nie chcę bić rekordów, nie mam ciśnienia żeby biegać szybko, najpierw muszę nauczyć się biegać bez przerw na maszerowanie xD
@K4543h4nn: Dzięki za rady ʕʔ Nie będę biegać po asfalcie i wiem że rozgrzewka i rozciąganie są bardzo ważne. Przykro że u Ciebie bieganie skończyło się zepsutymi kolanami, mam nadzieję że nie zajadę swoich tak szybko, ale może już powinnam zacząć się rozglądać za tytanowymi protezami, bo nogi mam te same od urodzenia #pdk XD
@Lenalee: to ze jest jasno nie znaczy ze już jest gorąco wiec bieganie wtedy jest nadal bardzo przyjemne. Ale fakt można nawet wcześniej tylko weź wstań o 5 ;).
Życzę ci żebyś miała tyle samozaparcia żeby biegać tez zimą bo to jest jednak dość trudne. Biegałem kiedyś w lekkim mrozie (-1 / -2) i było całkiem spoko ale najgorszy nie jest sam bieg, tylko wyjście w taka pogodę z domu.
@jezus_cameltoe: Nie nie, nie miałam przerwy w bieganiu, chodziło mi o to że nie biegałam od czasów szkolnych kiedy trzeba było biegać na zaliczenie na w-fie, potem jedyne bieganie jakie praktykowałam raz na jakiś czas to "bieganie" w miejscu w pokoju, tzn bardziej podskakiwanie z nogi na nogę XD
I życia też sobie nie ułożyłam przez ten czas XDD
@bin-bash: a jaki jest twoj staz biegacza, ze udzielasz innym takich porad?


@paziu jestes niepelnosprawny czy co? jak powiem, ze ujowy chleb w piekarni X to zapytasz jaki mam staz kucharza? doksztalc sie troche dlaczego bieganie jest niezdrowe i popytaj lekarzy jaka maja beke z biegaczy gdy przekrocza juz te 40, 50 lat :)
@bin-bash: tak myslalem xD jak zwykle najwiecej do powiedzenia na temat biegania maja ci, co sami w zyciu #!$%@? przebiegli xD ja tobie proponuje doksztalcenie sie w temacie roznic pomiedzy sportem rekreacyjnym, a wyczynowym :) i popytaj biegaczy 50+ jaka maja beke z internetowych doradcow, ktorzy sami potykaja sie o wlasne nogi :)