Wpis z mikrobloga

@czlowiekproso: a policja i straż miejska przyjedzie wieczorem jak typa nie będzie, a jak wyślesz zdjęcie to #!$%@? potrafią rok przeczekać żeby sprawa się przedawniła bo maja za ‚dużo roboty’ a i tak wystawia pouczenie albo maks mandat 100 zł który gowno nauczy dzbana xd w jakim ty świecie żyjesz. Jakby policja i SM dobrze działała, przede wszystkim z własnej woli (bo często zasłaniają się ze jadąc ulica i widząc złe
Jeśli się zatrzymasz to przecież łamiesz przepisy. Masz ich nie łamać więc o czym my mówimy? To stawanie na chwilę już jest ok?


@Darth_Gohan: ja mówię o zatrzymaniu w miejscu dozwolonym w celu wypakowania bagaży by później zaparkować w wyznaczonym miejscu parkingowym, a nie o zatrzymaniu w miejscu niedozwolonym "tylko na chwilkę"

masz osiedla gdzie wszyscy w okolicy chcą zmienić kulturalnie organizacje ruchu na strefę zamieszkania i wyznaczyć miejsca, a miasto
@Soczi: Pierwsze słyszę, w obecnym ustroju wymierzanie kar spada na policje/SM/sąd - obywatel nie ma prawa robić tego we własnym zakresie.
Zachęcam jednak - spróbuj, przejdź po aucie i wezwij policje, wytłumacz co i dlaczego zrobiłeś i czekaj na efekt :)
@Darth_Gohan: Kilometr albo półtora to niektórzy maja do kumunikacji miejskiej i jakoś żyją, ty masz tak do samochodu który zawiezie cię do celu wiec czy to takie naprawdę straszne nawet to półtora kilometra? Chcesz wygody posiadania samochodu na takim osiedlu to bądź gotów na jakieś poświęcenia, a nie wymagaj poświęceń od innych bo ty musisz zaparkować najlepiej pod drzwiami na chodniku. Potem będę czytał ze to piesi są leniwi ze trzeba
@WesolyLudwiczek: Jak najbardziej pełna zgoda w wypadku nowych osiedli. Osiedli gdzie masz dostępne miejsca płatne (bo przecież abonament na 1 auto jest naprawdę tani). Zgadzam się w pełni i popieram to podejście.

Ja mówię o kwestii, że ludzie chcieliby uregulowania tematu parkowania na swojej ulicy, a dostają jasne odmowy na ten temat.

Miasto udaje, że nie widzi problemu.

@Kic3k To nie chodzi o darmowe miejsca parkingowe dla jednego domu. Chodzi o
i co robić mieszkając w takiej okolicy i mając tę wiedzę? oczywiście, kupić samochód! :D


@SpalaczBenzyny: SUVa, bo najlepiej podjeżdża pod krawężnik, żeby nielegalnie zaparkować.

Rozwiązanie jest proste. Strefa zamieszkania i wyznaczenie miejsc.


@Darth_Gohan: Jeśli myślisz, że strefa zamieszkania spowoduje, że ludzie nie zaparkują w niewyznaczonym miejscu i straż miejska będzie regularnie wystawiać mandaty to mam dla Ciebie niespodziankę.
Jak chcesz to podrzucę nagrany filmik z sytuacji, gdzie wózek z
Yelonek - >i co robić mieszkając w takiej okolicy i mając tę wiedzę? oczywiście, kupi...

źródło: P7aJ08v

Pobierz
A jak inaczej mam w mieście w którym komunikacja miejska działa jak gówno dojechać do pracy? Co jeśli pracuje pod miastem?


@Darth_Gohan: pod miastem też nie ma gdzie zaparkować? klasyka, kupić mieszkanie na peryferiach i bez miejsca postojowego bo przecież szkoda kasy i zonk bo pomyśli tak każdy,

Jak mam mając usługi gdzie musze się dostać do usługobiorcy z ciężkim sprzętem takie rzeczy wykonać?

nie przyjmujesz zlecenia w standardowej cenie bo
@Yelonek:

Jeśli myślisz, że strefa zamieszkania spowoduje, że ludzie nie zaparkują w niewyznaczonym miejscu i straż miejska będzie regularnie wystawiać mandaty to mam dla Ciebie niespodziankę.


Strefa Zamieszkania w takim miejscu o którym pisze od kilku postów spowoduje, że coś co jest tam obecnie umową społeczną mieszkańców zostanie po prostu zwyczajnie zaakceptowane prawnie.

Jak chcesz to podrzucę nagrany filmik z sytuacji, gdzie wózek z dzieckiem "przeszkadzałem" wyjechać facetowi, które pod samiuśką
@SpalaczBenzyny: Żadne peryferia miasta człowieku. Osiedla poniemieckie które są dłużej w granicach miasta niż spora część osiedli obecnie budowanych.

no klasyka gatunku, mamy niepełnosprawne dziecko wymagające ciągłej opieki = będziemy męczyć siebie i dziecko i wkurzać się na co dzień bo nie przyjdzie nam do głowy, że to nie jest dobre lokalizacja do mieszkania w naszej sytuacji, wszyscy i wszystko ma się dostosować do naszej sytuacji, my nie mamy zamiaru nic
urodzi się jak już tam mieszkasz? nie bierzesz tego pod uwagę.


@Darth_Gohan: właśnie to biorę pod uwagę, rodzi się dziecko niepełnosprawne, "świat wywraca do górny nogami" ale nie przeprowadzimy się, będziemy się męczyć przez najbliższe lata bo w naszym mniemaniu to nasza okolica ma się do nas dostosować "bo mam choro curke"
@SpalaczBenzyny: No tak wyprowadź się jak mieszkasz np. tuż obok rodziców którzy mogą Ci pomóc się tym dzieckiem zająć.

Jeszcze raz bo widzę zrozumieć nie chcesz. Ludzie chcą mieć wyznaczone normalne miejsca parkingowe. Miasto na wniosek Rady Osiedla mówi #!$%@?. Ma być po staremu czyli wszyscy udajemy, że problemu nie ma. No chyba nie tak to powinno wyglądać.
@Yelonek: czasami mam wrażenie że takie zdjęcie to jedyne wyjście przy tak sprawnych służbach porządkowych jakie mamy ^^
ilość strażników miejskich powinna zostać znacznie zwiększona, bo aktualnie to jest jakieś nieporozumienie z czasem reakcji :(

@Darth_Gohan a tobie życzę powodzenia w walce z urzędnikami, ale pamietaj że łamanie przepisów, zastawianie chodników, trawników, podjazdów itp dlatego, że miasto nie chce zmienić organizacji ruchu nie jest żadnym rozwiązaniem, ludzie chyba zapominają, że posiadanie
Kic3k - @Yelonek: czasami mam wrażenie że takie zdjęcie to jedyne wyjście przy tak sp...

źródło: YjBkMDkudgsjCTt3RA57HmBRby0CV3VIN0l3ZkREa1JyE2IpRRQsHi0AOCgfWykGbQ4jaVtFa1N2WHV2RkVpWndGfHZdFj0OdVN0cglFPVp7RSc0DFck

Pobierz