Wpis z mikrobloga

Wynajmuje garaż jakiemuś dziadkowi. Wiem, ze to betonowy elektorat PiS. Właśnie go poinformowałem, że podnoszę mu czynsz o 20%
Porozmawiałem z nim kilka minut i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że elektorat PiS nie ma pojęcia o aktualnej sytuacji #gospodarka, co to inflacja, skąd się bierze ani jaki ma na niego wpływ.

ale obniży mi pan czynsz jak inflacja bedzie spadac?

- No nie xD
Ostatnią podwyżkę miał w styczniu 2011 i patrząc na sąsiednie garaże to i tak nadal będzie płacił najmniej.
Kwik ogromny. Że przecież to nieuzasadniona podwyżka, że przecież mi nie wzrosły koszty...

#nieruchomosci #polityka #polska #pieniadze #bekazpisu
  • 25
  • Odpowiedz
  • 1
@bruuh: no i zdziwisz się, wielu skończyło wyższe/znane uczelnie
Niestety pozyskują wiedzę głównie z jednego medium i nie weryfikują jej.
Są efekty.
  • Odpowiedz
@widmo82: jakbym wiedział że typ jest pisowcem to bym podniósł więcej niż rynkowo by wypadało i #!$%@?ł wykład o tym, że partia się nie chwali ale to jej zasługa
  • Odpowiedz
ale obniży mi pan czynsz jak inflacja bedzie spadac?


@widmo82: Trzeba mu było wytłumaczyć, że jak inflacja będzie spadać, to ceny nie będą spadać, tylko będą wolniej rosły, więc podniesiesz mu znowu czynsz, ale trochę mniej niż teraz.
  • Odpowiedz
@widmo82: I w sumie bardzo dobrze. PiSowcom nie ma co pobłażać, zwłaszcza że nie tylko sobie zgotowali ten los, ale i wszystkim dookoła. Dopóki sam nie odczuje skutków to do pustego łba nie dojdzie co narobił.
  • Odpowiedz
  • 6
@dr3vil: ależ on odczuwa skutki, ale winny nie jest rzad który przy korycie jest 8lat a poprzednicy i Putin. Niedawno winnym był kowid, ale nim już nie mają siły straszyć.
  • Odpowiedz
@widmo82: Jak ci koszty nie wzrosły? Przecież nasz kochany rząd co roku podnosi maksymalne stawki podatku od nieruchomości, doszła opłata od wód opadowych związana z powierzchnią dachów itd ;)
  • Odpowiedz
@widmo82: Po co ze starym komuchem się w gadkę wdawałeś? Co on może wiedzieć o tym, ze podwyżka jest uzasadniona, czy nie? Szkoda, ze mu co dwa lata o te 5-10% nie podnosiłeś, to by się przywyczaił.
  • Odpowiedz
@widmo82 jeśli macie umowę na x czasu i y kwotę to możesz mu podwyższyć czynsz tylko jeśli potrafisz to udokumentowac. o ile oczywiście ceny mediów wzrosły to ciekaw jestem jak uargumentujesz to że wzrosło o 20 procent bo nawet ceny gazu tak nie wywalily a to jest garaż. owszem gdybyś waloryzować rocznie to miałoby to uzasadnienie ale ty mu podniosłes z okresu na okres ponad 20% takie coś można w sądzie zakwestionować
  • Odpowiedz
Ostatnią podwyżkę miał w styczniu 2011 i patrząc na sąsiednie garaże to i tak nadal będzie płacił najmniej.


@widmo82: i to juz zolta lampka. Wynajmujesz cos komus, puscisz ponizej sredniej ceny, czesc bedzie wdzieczna, czesc bedzie szukala okazji aby wyciagnac jeszcze wiecej
  • Odpowiedz
@widmo82: Wiem, że ludzie bywają #!$%@? tak jak ty, gdzie nie potrafią oddzielić biznesu od polityki, ale jeśli miałbym się kierować tak jak ty, to wszelkiej maści fanatycy mieliby przesrane. A że znam głównie typowo POwską hołotę, gdzie orientuje się w ich finansach, etc., to mieliby przesrane po całości, a tak są konkretnie do przodu.

Po samym wpisie już widzę, że na 99% nie odprowadzasz podatku od wynajmu, więc jakby dziadek
  • Odpowiedz
  • 1
Wiem, że ludzie bywają #!$%@? tak jak ty, gdzie nie potrafią oddzielić biznesu od polityki


@neeet: Wiem, że cięzko bedzie ci zaakceptować fakt, ale to dziadek rozpoczął gadkę o powodach podwyżki i jej zasadnosci, sytuacji w kraju oraz strzelanie jadem o wyzyskiwaniu.
Wiem też, że takim trolom jak ty, cięzko jest sklecić merytoryczne zdanie bez wulgaryzmów, chamstwa i prostactwa.
W tych kilku zdaniach mylisz sie tak często i to z takim
  • Odpowiedz
@widmo82: mogłeś powiedzieć, że jak będzie deflacja na poziomie dzisiejszej inflacji to owszem, obniżysz mu cenę. Ale by mu się mózg przegrzał od nowego słowa.
  • Odpowiedz
W tych kilku zdaniach mylisz sie tak często i to z takim jadem, że już nie ma szans byś zaakceptował inne zdanie niż to wyryte w pustej głowie.

Typowe dla pewnej grupy spolecznej.


@widmo82: Tkwij w swojej paranoi, mam nadzieję, że będzie szybko postępować i nie zapominaj o skarbówce.
  • Odpowiedz