Wpis z mikrobloga

Od kilku lat mam taką bekę z youtuberów i ogólnie z ludzi którzy jak coś robią to nazywają to od razu projektem xD
Ktoś np. kupuje stary samochód i go naprawia i to już jest projekt XD ciotka w zeszłym roku wymyśliła ze założy eko ogródek to też każdemu wmawia że ona jest w trakcie projektu xd
Ktoś robi jakąś akcje na yt i od razu tekst "zaczynamy nowy projekt" XDD
Ludzie tak sobie przyklepali słowo projekt żeby to lepiej brzmialo/wyglądało. Bo ktoś nie robi coś tam, on robi projekt XD

#bekazpodludzi #gownowpis #youtube
  • 92
@kumpek20: doświadczasz zwyczajnie dysonansu poznawczego, bo nie znasz definicji tego słowa. Jak inaczej chcesz to określić? Przedsięwzięcie? Do tego też można się #!$%@?ć mając twój umysł xD

projekt
1. «plan działania»
2. «wstępna wersja czegoś»
3. «dokument zawierający obliczenia, rysunki itp. dotyczące wykonania jakiegoś obiektu lub urządzenia»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/projekt.html
@kumpek20 mam dla Ciebie zła wiadomość OP, zostałeś w tyle. Mirki maja racje w komentarzach. Po prostu nie jesteś na tym poziomie jak ludzie, którzy właśnie robią te projekty.

Korzystanie z narzędzi zarządzania projektami, nawet przy czymś tak trywialnym jak zakładanie ogródka jest tylko dowodem rozwoju. No ale chłopski rozum sobie poradzi, jakoś to będzie xd
cofnijcie się w czasie 10-15 lat i


@kumpek20: Kiedyś to kurła było, Tera nie ma czasów. Już to pisałem, wykopki stały się nosaczami z memów, które kiedyś same tworzyły. Wykop się po prostu postarzał i nie chodzi tu koniecznie o wiek, ale o mentalność. Najśmieszniejsze jest to, że nawet tego nie zauważacie.
@kumpek20: Era korpośmieci i współczesnych żywych NPC, przywyknij. Pójdą do klopa z zamierzeniem postawienia kloca długiego na 10 cm, to też będzie projektem. Następnie wstawią post na socialmedia z epicką muzyką w tle (ewentualnie Sound'n'Grace "Idealnie"), że jest to świetne gówno i każdy takie gówno może zrobić, że jesteś coś wart, robiąc projekt gówno.
Do tych, którzy wyjechali z definicją projektu - ok, macie rację, ale nie w tym rzecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W większości przypadków można spokojnie używać dokładnych określeń na to, co robisz/planujesz robić i wcale nie wychodzi dłużej za to od razu wiadomo o co chodzi. Ile razy spotkałem się już np. z piosenkarzem, którzy oznajmia, że pracuje nad nowym PROJEKTEM, zamiast po prostu powiedzieć, że pracuje nad