Wpis z mikrobloga

Ostatni tydzień spędziłem na Kubie i powiem wam że nawet nie ma co narzekać zbytnio na naszą Polskę, problem z dosłownie wszystkim, kolejki wszędzie, w sklepach dla turystów tylko woda, pieluchy, alkohol i wielkie klocki mielonki, mieszkańcy czekają w kolejkach po produkty na kartki których i tak nie ma na półkach, mimo bycia w hotelu z all inclusive jedzenie praktycznie codziennie to samo bo po prostu niczego innego nie mają, miesięczne pensje w granicach 20-40$, jedynie widoki wynagradzają to wszystko, także dotarło do mnie że człowiekowi od dobrobytu się w tyłku poprzewracało i trzeba doceniać to co się ma xd #podroze #polska #zalesie
maikeleleq - Ostatni tydzień spędziłem na Kubie i powiem wam że nawet nie ma co narze...

źródło: E344252D-1B96-4F62-AA78-7FC83F896988

Pobierz
  • 69
@AdvisoryLyrics

@Krupier: Ja się nudzę ale Ty to już całkiem


W tej chwili? Owszem, nie zaprzeczę. Korzystam z tego, że się nudzę i mogę komuś zwrócić uwagę by nie popełniał głupich błędów bo to siara trochę. Mamy fajny język, nie kaleczmy go. ʕʔ

Jakbym ja gdzieś byka walnął to nie krępuj się mi tego wypomnieć.
@AdvisoryLyrics: Z tego co kojarzę to w podcaście Dział Zagraniczny była kiedyś rozmowa na temat medycyny na Kubie, gdzie właśnie mówili tym że Kuba ma/miała wielu świetnie wykształconych lekarzy, którzy uczyli się na całym świecie (choć raczej w krajach powiązanych mniej lub bardziej z kręgami komunistycznymi), ale niestety obecnie służba zdrowia boryka się tam z dużymi problemami wynikającymi z braków podstawowych produktów medycznych czy leków.
@chuckmls: Nie do końca tam jest wina samych komuchów, bo po pobycie tam nawet chyba zrozumiałem czemu autentycznie oni byli za Castro. To że Kuba jest ciągle biedna to w dużej mierze jest spowodowane sankcjami nałożonymi na nią przez USA.

Byłem w 2019 roku i faktycznie nie w każdym hotelu jest zróżnicowane jedzenie :)