Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Wiem, że wielu z was jest ogarniętych jeżeli chodzi o komputery - szukam jakiegoś do domu, ma on służyć głównie do przeglądania neta i płacenia rachunków. No dobra, żona lubi czasami zagrać w simsy a ja w CSa. Co myślicie o takiej wersji HP? Warto? Wstępnie miał być laptop, ale stacjonarny tez by się przydał.

https://www.x-kom.pl/p/1067574-all-in-one-hp-pavilion-aio-i7-12700t-16gb-1tb-win11-rtx3050.html

#komputery #it #kiciochpyta
  • 9
@Marinero- mam wersję z i5, zajebisty komputer. nie dość że wygląda zajebiscie, to ma wbudowana ładowarkę do telefonu w podstawę. ma bardzo dużo złącz, ma nawet usb c. Jest bardzo wydajny i do zastosowań domowych nadaje się idealnie. ktoś napisał ze to jednorazówka. jak się zepsuje to może spełniać funkcję monitora bo ma hdmi.
@Marinero-: Za 6300 PLN złożysz zestaw w typowej obudowie typu wieża, i5-12400F + RTX 3060Ti, z monitorem o podobnych parametrach. Wydajność większa (20-40% więcej FPS), możliwość dołożenia dysków itp. Zależy więc czy wzornictwo czy wydajność. Niestety jeśli w tym Ci padnie matryca po gwarancji to masz problem, a jak w typowym monitorze to wymienisz monitor i tyle.
@Marinero-: tak jest, dobrze ci mówią. To co podlinkowałeś ma plusy designerskie, ale to jest po prostu laptop zamknięty w obudowie monitora, dodatkowo bez głównych zalet laptopa, bo nie jest zbyt przenośny.
Imo koncept bez sensu, a nawet porządnego lapka spełniającego oczekiwania kupisz za te 5k.

Nie mówiąc już o znacznie wydajniejszej stacjonarce ( ͡ ͜ʖ ͡) - tu ja mogę pomóc - #majk3lskladapcty

No ale