Wpis z mikrobloga

Jaki przyjąć budżet przy składaniu komputera w 2023 roku? Myślałem o 6k ale gry w jakie gram to głównie strzelanki, esportowe(lol, valorant, cs, call of duty, battlefield). więc takie rzeczy jak ultrarealistyczna grafika, 4k i raytracing mnie w ogóle nie interesują. Myślałem o karcie graficznej rtx 3070ti ale czy to nie będzie przesada jeśli nie potrzebuje wyższych niż fullhd rozdzielczości? Chociaż teoretycznie w miare dobra karta by się przydała bo lubie coś porobić w photoshopie czy zmontować jakiś filmik. I jaki procek teraz lepszy w moim przypadku Intel Core i5-12400F czy AMD Ryzen 7 5700X? Nie lubie się bawić w jakieś overclockingi i inne boostowania.

Czy może lepiej poczekać chwile bo wychodzą jakieś nowe procki/karty? Totalnie nie siedze w temacie, ostatnio skladalem kompa w 2014

#pcmasterrace #komputery #pc #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
@rumpeistilckin: chciałem kupić Core i5-12400F i 3070ti ale przy monitorze jaki aktualnie mam i grach w jakie mnie interesują to chyba bez sensu tyle dawać na kompa więc pójdę raczej w AMD Ryzen 5 5600 i 3060ti, co myślisz?
@6aesthetic9: do 1080 to taki 3060ti starczy, tylko na max detalach nie osiagniesz chyba 144fps w takim call of duty. jesli ci zalezy na max max detalach w nowych grach 1080p i te stale 144fps to chyba 3070ti powinno wystarczyc, a moze to nawet troche na wyrost. No i do tego musisz jakiegos mocnego procka brac np.i5 13400f
@6aesthetic9:

w jakie gram to głównie strzelanki, esportowe(lol, valorant, cs, call of duty, battlefield). więc takie rzeczy jak ultrarealistyczna grafika, 4k i raytracing mnie w ogóle nie interesują.

3060ti spoko