Wpis z mikrobloga

Czy są tutaj jacyś specjaliści od planowania mieszkań? W sumie jak ktoś robi to odpłatnie, to chętnie przyjmę namiary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O co chodzi? Mam plan mieszkania od dewelopera i zastanawiam się jak można je wymaxować. Chodzi o sam układ pomieszczeń.

Zależy mi obecnie na dwóch kwestiach:
1. Żeby kuchnia miała wyspę + otwarcie na salon

2. Czy da radę upchać w tym mieszkaniu jeszcze jakieś oddzielne pomieszczenie/przestrzeń na domowe (mini)biuro dla 2 osób? Ja tam nie widzę opcji, ale może po prostu nie mam wyobraźni :/

PS. Z tego co widzę, to w mieszkaniu jest tylko 1 okno, reszta to drzwi balkonowe, które też nieco ograniczają ten rozkład.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #budownictwo
eDameXxX - Czy są tutaj jacyś specjaliści od planowania mieszkań? W sumie jak ktoś ro...

źródło: IMG_8421

Pobierz
  • 16
@eDameXxX: W zasadzie jedyna opcja to byłoby podzielenie sypialni 1 na 2 części i wejście do gabinetu przez sypialnie. No i dodatkowo przesunięcie sypialni 2 i kuchni w dół o jakiś 0.5m tylko to zablokuje drzwi balkonowe, ale masz 2 inne więc to chyba nie problem. z sypialni 1 wycinasz w zasadzie do początku okna idąc od prawej strony będziesz miał pomieszczenie jakieś 1.5 na 3.5-4m co na 2 biurka styknie
@paczelok: przecież jestem na wykopie, to i rządam za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to chętnie przyjmę jakąś polecajkę. Tym wpisem liczyłem na to, że może ktoś od razu widzi tutaj jakieś opcje, zanim uderzę z tym dalej.

@lobo: Dziękuję! Myślałem też o tym, muszę sobie to rozrysować dokładniej.
Edit: napisałem to zanim wrzuciłeś obrazek. Dziękuję Mirku.
@eDameXxX: Ew. możesz tylko wydzielić te czerwone miejsce bez przesuwania ścian bo jak to byś miał robić to będzie spory koszt i zabawa z wodą/gazem/odpływem w kuchni inne miejsca raczej nie wchodzą w grę.
@lobo: generalnie opcja z gabinetem za sypialnią nr 1 jest naprawdę ciekawa.

Kuchni raczej nie myślałem, żeby przesuwać (na planie jest zaznaczony kanał <zamalowany kwadrat>, którego nie ruszę). Prędzej ująłbym coś z sypialni nr 2 (będzie po prostu mała) niż przesuwać ścianę kuchni.
@eDameXxX: A i owszem, da się.
Podstawowa zasada to odzyskanie przestrzeni utraconej na komunikację.
Załączam propozycję. Acz kluczowe jest zweryfikowanie jeszcze które z okien to okna balkonowe (nie wieżę, że się deweloper wykosztował na prawie wszystkie), co jest w otoczeniu budynku, jakie są strony świata, co widać za oknami i co jest za ścianami sąsiadów. Przyłącza do kuchni przełożonej na drugą stronę nie będą stanowiły problemu.

Jeśli wykorzystasz to rozwiązanie, to
nbqbio - @eDameXxX: A i owszem, da się. 
Podstawowa zasada to odzyskanie przestrzeni ...

źródło: plan temp

Pobierz
@nbqbio: Ale nie odzyskałeś przestrzeni bo teraz masz długi korytarz przed biurem i sypialnią ogólnie to teraz ciasno się zrobiło bo salon jest malutki i nie zrobisz szafek w kuchni na ścianie no chyba, że zrobisz ściankę co wizualnie strasznie zmniejszy przestrzeń. raczej nie da się przesunąć odpływów w kuchni bez podnoszenia podłogi drastycznie więc te szafki muszą być w tamtej okolicy.
@lobo: jaki korytarz? Przestrzeń z zieloną obwiednią to nie ściany, tylko kawałek salonu z aneksem, metraż bez zmian względem pierwotnej aranżacji. Odpływy kuchenne to nie problem. Problemem mógłby być prysznic i odpływ z poziomu posadzki.

@Ogau: Op planuje wyspę, wpięcie się w pion went/kan (o ile to on, bo z rzutu nie wynika jednoznacznie) ideolo się w to wpasowuje.
@nbqbio: zaznaczyłem ci na czerwono, zależnie gdzie jest odpływ musi być do niego dojście od zlewu, zaznaczyłem kółkiem gdzie wg. projektu jest odpływ szafka kuchenna ze zlewem musi być blisko tego miejsca. A skoro zrobiłeś sypialnie w prawym dolnym rogu to na czerwono masz korytarz którym się będzie do niej dostawać i tak teraz na salon z kuchnią zostaje jakieś 3.5mx4m co na salon z kuchnią jest po prostu za mało
lobo - @nbqbio: zaznaczyłem ci na czerwono, zależnie gdzie jest odpływ musi być do ni...

źródło: 2937b246682c466c6f64fa6fd08d1ac0d547e9e7d65e428c7ec1dc61db7a86fe,w800

Pobierz
@eDameXxX: Ja bym jednak kombinował mocno z przeniesieniem tej kuchni w miarę możliwości, wszystko jest możliwe tylko pokombinować trzeba. Nie cały rysunek jest zwymiarownany, a te symbole różnych sprzętów wstawiane przez dewelopera często są celowo pomniejszane, żeby wydawało się bardziej przestrzennie. A diabeł tkwi w szczegółach, więc trzeba się pogłówkować, żeby to miało ręce i nóg. Jak chcesz projekt zmian w układzie funkcjonalnym, to dawaj na priv, pokombinujemy :) Warszawa i
@lobo:
Powiem szczerze, nie wiem czy trollujesz czy zgrywasz się na prima aprilis.
- Zaznaczyłeś kółkiem miejsce gdzie niezobowiązująca aranżacja dewelopera miała odpływ zlewu. Ale nie wiesz gdzie są piony kanalizacyjne. Może są w pionie technicznym na środku, może przy ścianie zewnętrznej. Nie wiadomo, z aranżacji dewelopera to nie wynika.
- Przy przyzwoitym spadku 5% możesz mieć zlew spokojnie 6-8 metrów od pionu z odpływem kanalizacyjnym. A można zrobić i mniejszy
@nbqbio: Ale ogarniasz, że rura musi być jakoś ukryta nie zrobi w mieszkaniu wylewek aby rurę ukryć więc musi iść w meblach albo w ściance z gk :). Zakładam, że kanalizacja jest albo w pionie albo w tym punkcie bo przeważnie gdzie deweloper zaznacza zlew to tam jest rura. Zaskoczę ciebie, ale w mieszkaniach to co najwyżej robi się minimalną wylewkę do wyrównania, a nie 10cm aby rurę zakryć bo z