Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, 15 kwietnia Niemcy zamierzają wyłączyć swoje trzy ostatnie elektrownie jądrowe.

Robią to pomimo proatomowego społeczeństwa (71% społeczeństwa jest za dalszym korzystaniem z elektrowni), pomimo kryzysu energetycznego w Europie (te trzy jednostki o mocy ok. 4 GW produkują tyle energii, co 60% niemieckiej fotowoltaiki o mocy 65 GW) oraz pomimo istotnych korzyści płynących z dalszej pracy atomu (rok pracy tych elektrowni to oszczędności w skali UE na poziomie 19,4 mld euro).

Ta decyzja Berlina to skandal i zbrodnia na bezpieczeństwie Europy.

#niemcy #energetyka #ciekawostki
JakubWiech - Mili Państwo, 15 kwietnia Niemcy zamierzają wyłączyć swoje trzy ostatnie...

źródło: 7go9l1

Pobierz
  • 100
@JakubWiech Ja mam trochę mindfucka z powodu tego wygaszania atomu przez Niemców, bo co by o nich nie mówić, to gospodarzyli sobie dobrze u siebie zawsze. I jest to do tego stopnia zaskakujące dla mnie, że aż się zastanawiam, czy to faktycznie dobry pomysł iść w ten atom, skoro Niemcy z niego z jakiegoś powodu rezygnują. Czy np. posiadanie takiej elektrowni się nie będzie w przyszłości wiązało z czymś bardzo problematycznym. Może
@G00LA5H: poczytaj sobie o tym jak Niemcy robią z Polski linie przesyłową z północy na południe bo sami takiej nie mają, zgłaszają zapotrzebowanie na południu i biorą z Czech, które biorą od nas (wtedy im nie przeszkadza że to energia z węgla), a nam wciskają od północy energię z wiatraków której sami nie są w stanie zużyć na północy Niemiec
@kleptoman666

szukam w google dlaczego niemcy wyłączają elektrownie atomowe i pełno artykułów o tym że wyłączają, ale żaden nie pisze dlaczego xD Czy jest jakiś oficjalny powód dla tej decyzji? można to gdzieś sprawdzić czy tylko wyszedł pan polityk i powiedział to i tamto a nik nie zapytał dlaczego ? wtf xD aż mi się wierzyć nie chce w to nie ma żadnego wytłumaczenia na to ? xD


Przestraszyli się po Fukushimie.
@JakubWiech: a rozkminilismy juz czy oderwanie sie rosyjskiego gazu i adywersyfikacja czyli uzakeznienie energetyki calej Europy od dostaw z US nie bylo zbrodnia na Europie?
Gdyby jeszcze US bylo krajem ktore nigdy na nikogo nie napadlo i nigdzie cywili nie wyrzynalo w pien - ale statystyka dziala nawet na ich niekorzysc. Moze ruskie to zwierzeta bo zajumaly 8k cywili w rok ba ukrainie, w Iraku US w pierwszym roku wojny #!$%@?
@JakubWiech

decyzja Berlina to skandal i zbrodnia na bezpieczeństwie Europy


To akurat nie powinno być zaskoczeniem dla nikogo, kto poznał historię Europy na poziomie choćby szkoły podstawowej.
@JakubWiech no, i o taki wykop nic nie robiłem. Konkretny, ciekawy wpis. Ogólnie nie wiem czy to ty prowadzisz podcast "elektryfikacja" ale dzięki tobie, prawdopodobnie pójdę na magisterkę z energetyki. Dzięki czemu skończę jako nędzarz zamiast programisty 15k. Dzięki xD
Decyzja podjęta chyba po wypiciu rosyjskiej wódki w długi słoneczny dzień. Nawet mi ich nie szkoda :/
@arturs krótko: Niemcy umówili się, że sprzedadzą Austriakom czy Włochom 4000 MW przez 6h. niestety, sieć między Niemcami a Austrią nie da rady tyle przetransferować. Moc ta musi znaleźć inną drogę i leci przez Polskę i Czechy.

To tak jak z autostradą. Jesteś z Lipska i chcesz jechać na wakacje do Włoch. Zaczął się sezon, więc masa ludzi jedzie na południe autostradami a w dodatku są remonty. Masz więc wybór, albo stać
@PfefferWerfer blackout nie grozi, po prostu ceny prądu wyjebią znów w górę.. już ostatnio w Niemczech ceny prądu poszły o jakieś 100% do góry, więc jak ostatnie atomy przestaną działać to ceny znów poszybują do góry. Tak się robi pieniądze na ludziach w imię ideologicznego gówna