Wpis z mikrobloga

Wrocław. Jakie dzielnice albo typy mieszkań polecacie z wtórnego? Moje marzenie to mieć ~70m2 i cztery odzielne pokoje. Kamienice raczej odrzucam, zwłaszcza te stare. Póki co na oko najlepiej wypadają budynki <20 lat, ale nie wiem czy to dobra logika. Nie musi być w top dzielnicy, ale nie chcę, żeby było pod miastem. Na przykład Krzyki, Racławicka są ok (choć nie rozumiem dlaczego tylu ludzi narzeka na tą Racławicką) tak samo jak Rózanka, czy Broniewskiego.
Co wy kupiliście i z czego najbardziej jesteście zadowoleni, a co byście zmienili?
#nieruchomosci #wroclaw
  • 14
@przecietnyczlowiek:

Ja kupiłem na Jagodnie. Zadowolony jestem głównie z tego, że było mnie na nie stać xD W tej samej cenie miałem wybór 47m2 i garaż tutaj albo 32m bez garażu na Gaju xd

Ciężko kupić mieszkanie w centrum, bo tam są albo stare kamienice albo stare bloki bez miejsc postojowych do kupienia. O cenie nie wspomnę.

Jak dla mnie to chyba najlepszy byłby Gaj w jakimś nowym budownictwie, jest już
@przecietnyczlowiek: 4 pokojowych na plus minus 70 metrach jest niewiele w ofercie.

Czemu narzkeają na Racławicką? Przejedź się tam koło godziny 7:00 i 16:00. Potem sobie pomyśl że musisz tak każdego razu. Do tramwaju masz dalej niż z takiej Krzyckiej (bliżej końcówki) a płacisz drożej bo RACŁAWICKA i park. Do tego dodaj, że dopiero za chwilę będą dokończone kolejne inwestycje w tej okolicy. Nie ma być łącznika do Zefirowej.

Natomiast każdy
Duze mieszkanie w kamienicy czemu nie? Sprawdzasz stan, czy zadbana, czy remontowana. W nowym budownictwie masz kase? W tym na miejsce parkingowe gdy masz auto. Wszystko zalezy od kasy jaka masz. Pytanie dosc durne bo kazdy woli cos innego i skad mam wiedziec co ci sie podoba. Przyklad nowe drogie budownictwo, kupil gosc z wygladu (na FB) cwaniaka, na pewno bogaci rodzice, rozpieszcozny. coco-jumbo i do przodu. Efekt? Imprezy co weekend. Nikt
@przecietnyczlowiek: to proponuje cos w skytower i od posrednika jeszcze, tak bys maksymalnie wydoil sie z kasy ale kazda laska z badoo twoja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musi byc chemia co do nieruchomosci i tyle, nic na sile. Bo troche #!$%@? po pol roku stwierdzic ze wydalem 700k a mam gowno ze #!$%@? sasiadami (np dres z 2 amstafami ujadajacymi gdy nie ma nikogo ow domu).
@przecietnyczlowiek: To teraz na poważnie: szukasz uniwersalnej odpowiedzi, do nieuniwersalnego pytania. Na koniec pamiętaj, że odpowiedzi udzielą Ci tu w większości osoby, które mają 1 mieszkanie i siłą rzeczy nie będą psioczyć, tylko racjonalizować swój wybór.

Ja sobie cenię mieszkanie w centrum miasta. Wokół mam pełno placówek edukacyjnych, restauracji, a jak się uprę to wszędzie dotrę pieszo. Sporadycznie korzystam z komunikacji miejskiej, ale jak potrzebuję to mam ją pod ręką. Narzekam
@przecietnyczlowiek nie powiem ci jak z zakupem, ale mogę powiedzieć coś o mieszkaniu ~70m² w wielkiej płycie. wycena z początku 2022 to 440k do kapitalnego remontu (rzeczywiście mieszkanie było w stanie total PRL, ale dało się w nim żyć).

PLUSY:
- poza 1 pokojem mieszkanie w pełni rozkładowe
- osobna kuchnia zdala od "salonu"
- osobna łazienka i kibel
- plus parę rzeczy jak ryczałtowany gaz i CO, 2 balkony i takie