Wpis z mikrobloga

czy ktoś ostatnio jechal wypozyczonym autem z Polski do np. Albanii? planuje raki wyjazd w maju i zastanawia mnie obowiązek dokumentu potwierdzającego zgodę właściciela na poruszanie się tym autem (notarialnie poswiadcxona). to niby kosztuje grosze, ale logistycznie mi komplikuje (chce odebrać auto po południu, wiec notariusza nienznajde), a koles, który wypozycza twierdzi, że od 2020 nie trzeba tego mieć. na internecie znalazlemxartykuly z 2022 roku, ze trzeba je mieć... jak było w waszym przypadku?#balkany #albania #chorwacja #podroze
  • 8
@yaszuRa: wypożyczonym z wypożyczalni czy pożyczonym od kolegi? Jak od wypożyczalni to wypożyczalnia decyduje czy możesz wjechać do danego kraju i wydaje do tego odpowiednie dokumenty (czyt. umowę). Jak od kolegi to fakt, na Bałkanach mogą się do tego przyczepić jak będą mieli gorszy dzień, ale nie spotkałem się z wymogiem notarialnego poświadczenia, jak już to tłumaczeniem uwierzytelnionym. Ale tak czy inaczej zawsze rozwiązaniem jest pewna kwota euro wsunięta w kontrolowane
via Android
  • 0
@rudiok- wypozyczonym z wypozyczalni. dobra tam, to kosztuje 27zl plus z 50zl za tłumacza. wole tak niż się stresować caly wyjazd, bo ostatnio mam jakiegoś pecha :) a i przy stłuczce lepiej mieć niż nie mieć
( ͡º ͜ʖ͡º)