Wpis z mikrobloga

#motocykle
Niech się wypowie ktoś mądry, jak to jest z tymi kaskami premium. Co maja czego normalny kask za 600zl nie ma. Wczoraj byłem ze znajomymi to mówili ze kaski to kupowali po 3000zl. Ja tyle dałem za cały strój (buty, spodnie, kurtkę, kask, ochraniacze) wcale nie No-name.

Rozumiem ze technologia etc i ze ochronią lepiej niż tańsze kaski. Ale czy troszkę lepiej warte jest wydania 3000zl więcej?
  • 37
@kinasato: Z mojego doświadczenia taki argument to powielana nieprawda (poza "chinolami"). Te kaski przechodzą przez takie same procedury certyfikacji. Oczywiście różnice pojawiają się, ale przy ryzyku wypadku na motocyklu z dużymi prędkościami stają się marginalne. Sam zdecydowałem się na droższy wariant, ale było do podyktowane wygodą, komfortem użytkowania, niezawodnością i w #!$%@? podobał mi się jeden model.
@ja_tu_tylko_na_moment: co do bezpieczenstwa, to te drozsze powinny byc lepsze (przede wszystkim drozsze sa kompozytowe, a tansze z termoplastiku czy czegos podobnego), ale to bezpieczenstwo nie jest wprost proporcjonalne do wzrostu ceny. Kaski kompozytowe beda lzejsze, lepiej wykonane, beda mialy dedykowane pinlocki (z wiekszym polem widzenia) i inne #!$%@? muje. Lepsze materialy w srodku, ogolnie bardziej ciche, a wentylacja lepsza. Wedlug mnie warto doplacic do tego, zeby kask byl z kompozytowy,
@kinasato @ja_tu_tylko_na_moment nie #!$%@?. kumpel miał schuberta za 3koła, ruszał ze świateł, na junaku 125 #!$%@? więc prędkość miał niewielką,dostał strzała z boku, cała szczęka w drzazgi , zęby mu w przełyk poleciały ,dobrze że ktoś przytomnie poleciał mu pomóc bo by się udusił. rehab prawie dwa lata, leczenie prawie 40k na samą naprawę uzębienia. moim zdaniem poza kaskami za 50 zł z allegro, te chińskie kaski z normami eu już są
@ja_tu_tylko_na_moment: Lepsze wykończenie, lżejszy, łeb się mniej poci i jest wentylacja, bezpieczniejszy i wiele innych pierdół których nie widać, a są ważne. Nawet taka rzecz jak serwis. Ja swój oddawałem na gwarancję dwa razy, bo szybka źle chodziła i za każdym razem wymieniali mi ją.

Oczywiście między kaskiem za +1500zł topowej marki nie będzie aż tak wielkiej różnicy, ale wciąż jest wyczuwalna. Kiedyś się mówiło, że do kasku za mniej niż
@ja_tu_tylko_na_moment: W zeszłym sezonie wymieniałem 5-cio letniego HJC za 700ziko na jakiegoś nowego Sharka. Różnica w sumie żadna ale ja jeżdżę głównie rekreacyjnie gdzieś po wsiach. Może niech wypowie się ktoś kto jeździ bardziej dynamicznie :D
@ja_tu_tylko_na_moment: jeździłem przez kilka lat w Sharku S700 (za 600 zł) i zmieniłem na HJC RPHA70 za prawie 2k.
Różnice:
- wentylacja działa bez porównania lepiej
- dużo lepsza aerodynamika; w tańszym kasku przy 140 strasznie rwało głowę do góry, a czasem ciężko było się rozejrzeć, w nowym nie czuję żebym miał cokolwiek na głowie
- HJC dużo lepiej przygotowany pod zestaw audio, specjalne wgłębienia na głośniczki
- nowszy jest znacznie