Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Byłem na wymianie oleju i filtrów w Focusie mk2 2007, dodatkowo wyszła sprawa z nieszczelnym korkiem płynu chłodniczego i niedziałającym czujnikiem cofania (był tam jakiś wyciek). Dostałem taką wycenę już po fakcie - olej był kupowany w warsztacie (castrol edge 5w30), a trzy wymieniane filtry (kabinowy, oleju, powietrza) miałem własne. Jak oceniacie, wycena jest w porządku, czy wysoka?
#wroclaw #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika
Pobierz
źródło: 340109753_753160163183695_6191073276368171552_n
  • 37
Ale skąd wziąłeś 15 minut? Sama diagnoza który to czujnik (pomierz wszystkie) to jakieś 5 minut jak już chcesz tak bardzo liczyć.


@kiszczak: co chcesz mierzyć, skoro wymienili czujnik tylko dlatego, bo ciekło z niego? Spuszczasz olej ze skrzyni, odpinas kostkę, wykręcasz czujnik, wkręcasz czujnik, podpinasz kostkę, zalewasz olejem. Ot cała robota.

No to jakie ma znaczenie to, za ile Ty byś mógł to kupić?


@kiszczak: takie, że na allegro
takie, że na allegro jest o 1/4 taniej niż w tym 'warsztacie'


@GeDox Nie w 'tym' tylko obecnie w każdym, i to nie 1/4 a nawet 2x. Hurtownie zawsze miały drożej, ale teraz już dochodzi do przesady. Mechanicy mają wywalone, bo nie trzeba się bawić w szukanie części w internecie, mają szybko dostawę, klient zapłaci, a oni jeszcze przytną na zniżkach.
@bumbelo 160 zl za wymianę oleju, 3 filtrów, dolanie plynu i wymiana korka to ok cena. wymiana czujnika i uzupełnienie oleju w skrzyni za 140zl troche drogo ale nie wiadomo ile gimnastyki jest w tym aucie aby się do niego dostać. ogólnie akceptowalnie
@bumbelo ciężko mi się wypowiedzieć w kwestii cen samych części, ale 300 za robotę to obecnie max. 1-1,5h (200-300 za roboczogodzinę) to normalna cena. Pytanie zostaje takie jak długo im ta praca zajęła, ale wydaje się prawdopodobne, że właśnie tyle
@YogiYogi: nitro lub inne detergenty. Sprężone powietrze z kompresora który pracuje na prąd. ZUS praktykanta.
Woda z kranu to wszystko jest za darmo?
A zmycie oleju z powierzchni metalowej to nie taka prosta sprawa wbrew pozorom.
I też zajmuje trochę czasu.
Mi się wydaje, ze ceny po lewej to ceny części, po prawej robocizna - 160zl za wymianę oleju i filtrów, 140zl za wymianę oleju w skrzyni i czujnika.
Nie wiem jak można powiedzieć ze to drogo xD
Nie będę się tu powoływał na swoje ceny w aso, bo mógłbym marzyć, żeby tyle płacić.

2 lata temu za sama wymianę filtra kabinowego w Mondeo mk4 brali 70zl i płaciłem z pocałowaniem ręki (filtr