Wpis z mikrobloga

#ukraina ja się ŁUDZIŁAM i dalej się łudzę, że ten tag służy do updatów na temat wojny, a nie do przepychanek pomiędzy propagandą Ukraińską i Rosyjską.
Poza tym, wy serio uważacie ze na wykopie są jacyś opłacani ludzie obydwu stron? Na jakimś gowno portalu, który po aktualizacji umarł śmiercią naturalną? Nie uważacie ze ludzie pokroju groovera to po prostu zjeby? I w drugą stronę tez ofc, bo wiadomo ze propaganda i informacje które wypływają z obu stron są odpowiednio przygotowywane.

Ehhh
Mam duzo znajomych z Ukrainy i chce po prostu śledzić przebieg tego konfliktu możliwie jak najbardziej obiektywnie, bo dotyka mnie to na swój sposób, szczególnie jak bomby spadają na miasto w którym wszyscy mieszkali
  • 42
@OHV1234: czego tu współczuć? Pracuje z programistami, ludzie jak wszyscy inni, płacą podatki w Polsce. Jedyne co mnie różni od nich to fakt, ze na moje miasto nie spadały bomby i nie musiałam z niego uciekać. Mogę pojechać do moich rodziców kiedy chcę i nikt z mojej rodziny nie zginął na wojnie.
@monikaj2207:

Poza tym, wy serio uważacie ze na wykopie są jacyś opłacani ludzie obydwu stron? Na jakimś gowno portalu


Wykop to jedna z najprężniej działających społeczności internetowych w Polsce, zadając głupie pytania czy serio to jest możliwe - jak dla mnie jesteś podejrzana o onucowanie.

Oczywiście bowiem onucom najbardziej zależałoby aby przemycić tutaj pogląd, że żadnej propagandy nie ma.
@Corona-Regni-Poloniae: ale ja nie mówię ze nie ma propagandy, jest sama propaganda z obu stron

No to wychodzi na to ze jestem ukrofilska onuca, która nie znała skali tego portalu jak widać, szkoda ze wspieram Ukrainę jak tylko mogę irl a nie w internecie
@monikaj2207:

ale ja nie mówię ze nie ma propagandy, jest sama propaganda z obu stron


Typowe onucowanie polega także na stosowaniu symetryzmu że jeśli propaganda, to po obu stronach.

Jeśli zbrodnie wojenne, to po obu stronach

Więc może rosja to wróg, ale ukraina nie lepsza, więc nie pomagajmy.

A brak pomocy ukrainie=zwycięstwo kacapii.

No to wychodzi na to ze jestem ukrofilska onuca xD

Widać niezła autorefleksja.

W tej sprawie można być
@Corona-Regni-Poloniae: co nie zmienia faktu, że tag #ukraina to śmietnik. Ja zaglądam tu już tylko z przyzwyczajenia, ale mam coraz mniejszą ochotę. Każda wizyta nieuchronnie wiąże się z powiększeniem #czarnolisto
Rzeczowych informacji trudno się spodziewać, bo wiadomo, że wojna i nie wszystkie informacje powinny ujrzeć światło dzienne. Ale może właśnie dlatego moderacja powinna ściślej kontrolować to, co tu się wyprawia.
@monikaj2207: Nic nowego. Przeżyłem to samo wiele lat temu na wykopie częściowo pod jeszcze starym kontem na tagu syria. Do 2015 r. senny tag z 20-30 stałymi userami wrzucającymi info i filmiki zwykle bez komentarzy (zgodnie z regułami nieistniejącego już Liveleak), tak aby sobie każdy sam wyrobił zdanie. Nagle jakieś pół roku po rozpoczęciu interwencji rosyjskiej czyli około 2016 r. zaroiło się tam od ruskich botów wrzucających co 2 godziny zdjęcia
Thorkill - @monikaj2207: Nic nowego. Przeżyłem to samo wiele lat temu na wykopie częś...

źródło: 556

Pobierz