Wpis z mikrobloga

ciężki jest próg wejścia na projekty na VW, BMW u Niemca ?


@MjrSuchodolski: Trochę nie ta cześć przemysłu. Ale pewnie zgaduje że dalej najważniejsze wymagania to: chęć do jeżdżenia w delegacje i angielski/niemiecki komunikatywny. W sumie chyba nic innego się nie liczy :)
@MjrSuchodolski: jakiś czas temu byłem na projekcie gdzie gość pierwszy raz odpalił step7 na fabryce i to dopiero po jakichś 3 dniach, bo wcześniej nie miał mu kto wytłumaczyć co tam się wgl dzieje, więc doświadczenie masz już ponadprzeciętne. Jedyne must have to jest zdecydowanie na ciągłe życie w delegacji, a co do aktualnych stawek to nie mam pojęcia, bo pracuje jako robotyk w PL
@MjrSuchodolski: Stawek nie znam, ale bez standardów na pewno niższa. Przy czym jak się zatrudniasz przez jakąś firmę-pośrednika (a nie jako freelancer) to nie są one niezbędne. Ale tak jak wspomniałem to z wymagań kiedyś było: gotowość do delegacji, znajomość angielskiego bądź niemieckiego potem długo, długo, długo, długo nic i znajomość PLC i robotow :D
ciężki jest próg wejścia na projekty na VW, BMW u Niemca ?


@MjrSuchodolski: Jedyny próg wejścia tak naprawdę to dobra, komunikatywna znajomość angielskiego/niemieckiego i gotowość do życia jak szczur okrętowy w wiecznych delegacjach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co innego jak chcesz jeździć jako freelancer - ale to jak wejdziesz w branżę i sam się dowiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktoś ma jakieś
@MjrSuchodolski: Tyle co wysłanie CV do odpowiedniej firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to była przede wszystkim kwestia tego że na technical support (gdzie już miałem jakieś doświadczenie jako automatyk) i że wymagane umiejętności się zgrywały z tym co robiłem wcześniej (jakieś podstawy sieci, wirtualizacji, pisanie prostych skryptów).

Ale jak raz tam wejdziesz, jesteś dobry w tym co robisz niezależnie od tego co robisz oraz dasz po