Wpis z mikrobloga

Mircy, zakupiłem Radeona 6700XT i teraz w moim jakby nie było wiekowym już kompie cpu jest wąskim gardłem - Pentium G4560. Najbardziej wydajny cpu jako mogę podmienić na obecnej mobo to i7 7700K za jakieś 500-700 zł w zależności od okazji. I teraz tak dumam, może lepiej zamiast wydawać te kilka stów na też jednak wiekowy już procesor wymienić mobo i pójść w jakiegoś fajnego ryzena tylko co kupić jako amd cpu+mobo do 1k zł?

Wiem, że teraz już można by iść w AM5 ale jeszcze ceny nie są atrakcyjne, tym bardziej że musiałbym tutaj wymienić RAM na DDR5 co podnosi koszt. Idąc w AM4 chyba zyskam więcej w budżecie, 16 GB RAM przełożę a AM4 z sensownym Ryzenem chyba na kilka lat jeszcze wystarczy? Pytanie tylko w jakiego Ryzena iść, a co do płyty głównej i chipsetu to OC cpu nie będzie raczej grane.

#pcmasterrace #amd #komputery #ryzen
  • 13
Najbardziej wydajny cpu jako mogę podmienić na obecnej mobo to i7 7700K za jakieś 500-700 zł w zależności od okazji.


@astra2k: najprawdopodobniej możesz też wrzucić 8700K/9700K, ten chipset łyka zmodyfikowane biosy.
  • 0
@Arnoldy: jestem bardzo zadowolony, jako grający w full hd myślę że nic więcej nie potrzeba. W grach które nie są procesorowe płynność na ultra bardzo cieszy, a sama karta jest bardzo cicha i chłodna. Zależało mi na wersji z trzema wentylatorami, m. in. z tego powodu i ustrzeliłem red devila. Lata z małym UV/OC, co ciekawe przy okazji zniwelowało to efekt piszczenia cewek. Jedynie w grach korzystających więcej z cpu stary