Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób obeznanych w temacie skrytek pocztowych. Mam taką założoną na rok oraz dodaną usługę dosłania, która płatna jest. Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, nawet jeśli nie będzie numeru skrytki napisanego na liście, listonosz dostarczy ją do niej już po samym imieniu, nazwisku i adresie zamieszkania. Zastanawia mnie tylko jak to działa w praktyce. Czy listonosz ma obowiązek wstawić list do skrytki czy może sobie stwierdzić, że nie chce mu się i wrzuci normalnie do domu? Między moją macierzystą pocztą a pocztą, w której mam skrytkę jest 46 km, dlatego pytam. I czasem się zdarzają takie listy, w których trzeba się listonoszowi podpisać na jakimś tablecie. Czy one też są do skrytki dosyłane?
#pytanie #rozkminy #poczta #pocztapolska #listy #skrytkapocztowa
  • 6
Zastanawia mnie tylko jak to działa w praktyce.


@viciu03: w moim przypadku to nie działa wcale...

I czasem się zdarzają takie listy, w których trzeba się listonoszowi podpisać na jakimś tablecie. Czy one też są do skrytki dosyłane?


@viciu03: na każdy polecony dostajesz awizo do skrytki
  • 0
@wiesiu2: czyli co, wykupiłeś skrytkę a listonosz i tak ci do domu przychodził?

Czyli w teorii biorę awizo ze skrytki idę do okienka tam się podpisuje i zabieram list?
czyli co, wykupiłeś skrytkę a listonosz i tak ci do domu przychodził?


@viciu03: dla listów adresowanych na adres, tak..

Czyli w teorii biorę awizo ze skrytki idę do okienka tam się podpisuje i zabieram list?


@viciu03: tak
  • 0
@wiesiu2: no to bez sensu ja jakbym listonosza spotkał to bym mu powiedział, że mam skrytkę z usługą dosyłania i chciałbym żeby ta usługa była respektowana
@viciu03:
Powinno być tak jak piszesz. Przesyłki powinny być przekierowane na nowy adres (w twoim przypadku do skrytki). Musisz tylko pamiętać, że niektóre przesyłki nie podlegają przekierowaniu (np. z sądu, urzędu itp, prawo zabrania).

A i niektóre placówki mają osobne kody pocztowe w przypadku doręczenie do skrytki.
no to bez sensu ja jakbym listonosza spotkał to bym mu powiedział, że mam skrytkę z usługą dosyłania i chciałbym żeby ta usługa była respektowana


@viciu03: sytuacja u mnie jest o tyle kuriozalna że w 2022 się przeprowadziłem, z początkiem tego roku zmieniłem w CEIDG adres korespondencyjny dla firmy na skrytkę a na poczcie gdzie mam skrytkę zgłosiłem że chce przekierowanie korespondencji zarówno ze starego jak i nowego adresu na skrytkę.