Wpis z mikrobloga

tl;dr Pracuje zdalnie, mam trochę czasu wolnego i dużą elastyczność godzin pracy i nie mam pojęcia jak mógłbym ten czas spieniężyć

Siema. Obecnie mam #pracbaza na styku #it i #analizadanych w ogromnym #korposwiat na takim mid/senior lvl'u na UOP. Niestety nie jestem zadowolony ze swoich zarobków, mimo że są one stosunkowo dobre jak na polskie standardy. Ustawiłem się jednak obecnie w tej robocie tak, że nie mam za dużo obowiązków ani spotkań, jest to w 100% #pracazdalna gdybym się mocno spinał to byłbym w stanie ogarnąć wszystko w jakieś 3-4 godziny.

W związku z tym zastanawiam się nad #overemployment na pół etatu, żeby jakoś spieniężyć ten czas I tutaj zaczynają się schody, ponieważ jak szukałem ofert na 1/2 etatu, to znalazłem dosłownie kilka jeśli chodzi o taki poziom junior/mid (szukam takiego poziomu, żeby dało się cokolwiek zarobić, ale też żeby było to łatwo szybko ogarnąć i się nie zajechać), reszta to były same praktyki, a na nich znowu nie płacą za bardzo. Patrzyłem też czy są jakieś zlecenia, żeby sobie dorobić, ale też z tym ciężko. Więc obawiam się, że niestety musiałbym znaleźć coś na pełen etat i kombinować w ten sposób. Czy jest tu ktoś, kto próbował to ogarnąć i może się podzielić doświadczeniami (wolę nie bazować na tych z r/overemployed bo oni brzmią jak sekta XD)? Wie ktoś może z czym to się je w przypadku tych nowych przepisów dotyczących pracy zdalnej na UoP? Bo wiem, że na B2B byłoby łatwiej, ale na ten moment nie mogę zrezygnować z UoP ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zastanawiam się też jak ogarnąć problem dotyczący zakazu konkurencji (w obecnym miejscu to raczej nie będzie problemem, bo to jest wąska branża i raczej bez szans, żebym go naruszył, ale w innych firmach raczej może być ciężko).

Zastanawiam się jeszcze czy istnieje jakiś alternatywny sposób, żeby te godziny jakoś zutylizować sensownie i jakoś zarobić, robiąc coś zdalnie/w domu, ale nie mam pomysłu w sumie, więc jeśli ktoś ma i byłby w skłonny się podzielić to byłbym wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS nie chcę poświęcać tego czasu na naukę, bo to się wolno i słabo zwraca z moich doświadczeń niestety
PS 2 #programowanie dla zasięgu
Akos - tl;dr Pracuje zdalnie, mam trochę czasu wolnego i dużą elastyczność godzin pra...

źródło: klikajo

Pobierz
  • 3
@wypok_wypok: Bo wychowali się w innej rzeczywistości i mają inne postrzeganie świata. Z tego samego powodu np. nie są w stanie zrozumieć tego, że 30 latka może nie być stać na zakup mieszkania, bo on przecież w tym wieku lat to już miał swoje mieszkanie 60m^2, żonę i 3 dziecko w drodze.