Wpis z mikrobloga

Hej, szukam nowego krzesła do kompa i... nie mam pojęcia co wybrać. Od razu uprzedzę, że średnio mam gdzie "przetestować" jakieś fotele ergonomiczne (nawet w dalszej okolicy), stąd szukanie pomocy tu :)

Chciałem kupić ergohumana, ale.. czytając opinie to siedzisko potrafi uwierać w uda (i to dość mocno), a że przy kompie siedzę >10h dziennie to musi być wygodnie :)

Szukam krzesła dla 185cm ludka z wagą 90-100kg. Co do budżetu, to w sumie 3-4k wydaje się rozsądne, ale mogę dołożyć o ile warto.

Jest ktoś w stanie polecić jakieś konkretne modele lub firmy ?

#pracait #pracazdalna #pcmasterrace
  • 14
@bladykiel: ja też chciałem ergohumana, ale przeszedłem się do sklepu z fotelami i wziąłem jeden z modeli Grospol. Ma wszystko co chciałem, a byłem wymagający ;)
Zagłówek wg mnie spoko. Można dać odpocząć szyi np na spotkaniach. Jak masz za nisko monitor to się będziesz garbić i wtedy rzeczywiście można go nie używać.

Już teraz nie pamiętam czy to nie przypadkiem o eegohumanie były opinie, że zagłówek za bardzo do przodu
@bladykiel wau1 wersja z siateczka która lekko się powyciągali przez dwa lata. Krzesło ogólnie ok ale podłokietniki są słabe bo plastikowe i twarde, łokcie przy dłuższej pracy na nich nie odpoczywają tylko bolą.
@neutronius: jest spoko. Góra/dół oraz na boki nie latają na pewno. Jedynie skręcanie ich (zmiana kąta w poziomie) nie zatrzaskuje się w żaden sposób. Także jak mocniej się poruszy, to zmieni się kąt (do wewnątrz / na zewnątrz).