Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,

szukam opinii od użytkowników, a może i też od znawców takich sprzętów jak amplituner DENON AVR X2600H 7.2, którego planuję kupić.

Czy jest on warty ceny 2800 w 2023r?
obecnie mam kolumny jamo e660 - na pewno kiedyś je zmienię.

czy skalowanie obrazu do 4k ma sens? np taka telewizja cyfrowa jak c+

głównym celem zakupu jest muzyka i gierki, filmy też ale mniej

Może doradzicie coś innego, tańszego?

aaa i najważniejsze - jak to jest z usterkami na tym produkcie? czytałem co nie co różne fora, opinie w sklepach zagranicznych i w sumie to nie wiem co mam zrobić

pllllsss help ;)

#amplituner #denon #hifi #elektronika #rms #audio
  • 10
@WykopekMichal33 @strikingsurface: Źródła do TV? a po cholerę? Pomijając, że nie każdy TV puści sygnał potem na ampli w każdym formacie (choćby z DTS są często problemy). To nie tak się robi. Źródła podpinaj pod amplituner i daj dźwięk na passthru w urządzeniach, w końcu po to ma te 6-8 gniazd HDMI i z gniazda out (najlepiej tym z obsługą ARC) do TV.

Jak nie ustawisz, żeby ampli zajmował się obrazem,
przede wszystkim po co Ci taki ampli? Jeśli do tych kolumn to odpuść, jeśli nie panujesz ich wkrótce zmieniać.

Jeśli planujesz rozbudowę kina domowego, to ampli fajny, tylko zadaj sobie pytanie, czego chcesz.
Ja przez długi czas jechałem na ampli 5.1, niedawno się przesiadłem na 7.1, bo dołożyłem głośniku na suficie. Pytanie, czy będziesz się bawił w takie rzeczy, bo jeśli chcesz ampli do słuchania w stereo, to lepiej kup porządny wzmacniacz.
ale ampli jest 7.1 z opcją ustawienia 5.1.2 i o to mi chodziło. Widziałeś gdzieś ampli oznaczony jako 5.1.2?


@jestemjakijestem1212: amp zawsze się podaje .X.Y, ale układ głośników X.Y.Z jak dokładasz sufitowe. Pisałeś o głośnikach