Wpis z mikrobloga

@Galapagos_: myślę że na pewno SQL i coś do ML, raczej python na 95% , chyba że umiesz już robić ML na dobrym poziomie w czymś innym (scala, R czy java), ale jako junior to chyba nie
@Galapagos_: jako analyst to na pewno SQL na dobrym poziomie (np. funkcje okienkowe).
Druga rzecz to coś pokroju PowerBI / Tableau do wizualizacji.
Python (albo R) to fajny nice to have i pozwoli na rozwijanie kariery w kierunku DS/ML.
@piwomojepaliwo: tez racja, aczkolwiek rozne firmy roznych rzeczy wymagają.
Dzięki wszystkim za odpowiedź, sql i bi/tableau to przypuszczalem, z tym pythonem odrazu to troche mnie zaskoczylo. Sporo nauki dla osoby zaczynajacej prawie od zera.
Można spokojnie szukać pracy analityka na poziomie junior bez znajomosci języka programowania i ML. Podstawą jest SQL, znajomość jakiegoś systemu BI (tableau/looker etc), podstawy statystyki.
@Galapagos_: ja klepię studia zaocznie (data science) pracując na etacie łącząc to z opieką nad inżynierem 10lvl.
Da radę :-) jeśli masz dryg do danych, analizy, dobrze ogarniasz excela (więcej niż wyszukaj,pionowo) to dasz sobie radę i będzie Ci to sprawiało przyjemność :-)
@goral27: pamiętaj, że w PowerBI / Tableau prezentujesz dane, które muszą być jakoś oczyszczone wyfiltrowane, dlatego znajomość PwerQuery, fitrowania w PowerBI/Tableau wymagane. A to połowa drogi do analizy danych. Najlepiej wysrtować ze wszystkim jakiś większy kurs czy zaocznie postudiować. Polecam również udemy i inne strony z kursami. I ćwiczyć. I ćwiczyć.
@Galapagos_: Wizualizacja - polecam Power BI na początek. Komercyjnie zabija inne rozwiązania. Do tego infrastruktura Azure. Jeśli masz motywację do ADF i ADB. Warto pomyśleć nad certami np. DA100. Do tego jakieś podstawy SQL i Pythona, szczególnie pandasy i numpy.