Wpis z mikrobloga

#wroclaw #historia #ciekawostkihistoryczne #kiedystobyliczasy #ateraztojuzniemaczasow

W kilku miejscach Wrocławia nadal wiszą takie tablice. Mogą pochodzić z nawet z 50 lat. Musiało być bardzo niebezpiecznie skoro drzwi były zamykane i możliwe, że tylko cieć miał klucz. A może cel był zupełnie inny? Może żeby trudniej było cudzołożyć :)
Jeśli zdjęcie nie jest czytelnie i nie od razu wiadomo o co chodzi to tam jest napisane, że zamykają "bramę" na noc i jak chcesz wejść po 11 to 2zł płacisz cieciowi, a jak po 24 do 5zł, inaczej nie wpuści do budynku, kwitnij do 5 rano.
wiecejszatana - #wroclaw #historia #ciekawostkihistoryczne #kiedystobyliczasy #ateraz...

źródło: WhatsApp Image 2023-04-22 at 18.57.34

Pobierz
  • 33
@vendel: u mnie w bloku na 7 klatek mamy 5 miejsc parkingowych pomimo wielkiego nieużytku obok, domofony założyli nam dopiero kilka lat temu (tylko nasz blok nie mial więc byl motelem dla żuli) bo emeryci wszystko blokują. Blok obok (pomimo że połowę mniejszy) mial juz doczepiane balkony, wielki parking, rowerownie, motocyklownie (oddzielną), kamery, i jest caly ogrodzony. Bierni emeryci z mentalnością "mi nie potrzeba", albo "kiedyś nie bylo i bylo dobrze"
@geszue z wczorajszych obserwacji i rozmów z lokalsami, tak jest i taka dzicz, sam sie zdizwilem ze spoldzielnia po prostu nie robi domofonów i #!$%@?, mi to smierdzi wrecz naruszaniem kwestii bezpieczenstwa ale wracam w rejony cywilizowane gdzie nigdy czegos takiego nie spotkalem i mam w nosie