Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwość kiedy robi się podatki to od piątku mamy ruch większy niż przez cały luty i marzec razem :D
Fun-fact:
Sporo biur księgowych i doradców podatkowych wykupuje naszą usługę by kliknąć "importuj" i skasować klienta za wykonaną pracę. No ale know-how jak coś można ułatwić też jest w cenie.
Oczywiście mają w nosie licencjonowanie, które na to nie pozwala ale wolimi skupić się na funkcjonalnościach dla ogółu a nie "DRM-ach" dla mniejszości. Szczególnie fajne jest to gdy wysyłają nam raporty klientów z danymi osobowymi/adresowymi i proszą o support. RODO to chyba jednak Rodzinne Ogródki Działkowe Olewactwa.
#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #pit38
  • 12
@eehhh: no a jak. Jedni mi powiedzieli, że mam poczekać bo może na dane klienta będzie xD
Nie chce mi się z nimi walczyć ale przykro mi trochę jak ktoś kasuje dziesiątki klientów używając mojego softu pisanego dnie i noce przez kilka lat nie chcąc kupić odpowiedniej licencji. Ba, nawet zapytać.
Szkoda mojego czasu i nerwów, jak napisałem wolę skupić się na funkcjonalnościach i supporcie.
Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwość kiedy robi się podatki to od piątku mamy ruch większy niż przez cały luty i marzec razem :D


@kalkulatorgieldowy: sorki ale nie orientuje się, czemu akurat teraz przy końcu kwietnia niż bardziej niż za tamte miesiące?
Masz na myśli że to podobna patologia jak z używaniem waszej usługi pośród ludzi, co do tego że czeka się jakoś do ostatniej chwili jakby nie można było wcześniej, bo
robi się podatki to od piątku mamy ruch większy niż przez cały luty i marzec razem


@interpenetrate: termin jest do 2 maja i szczególnie jeśli ktoś ma zyski woli zapłacić podatek później niż wcześniej. Dochodzi do tego strach przed podatkami i wizja straconego weekendu albo i kilku.
Trochę jak za czasów szkolnych ludzie odkładają nieprzyjemne zadania na koniec. Ale automatyzacja pewnie trochę to zmieni. Acz płacenie podatku zawsze będzie nieprzyjemne.
Pochwalę
@kalkulatorgieldowy: A czemu nie wyszczególnisz tego przy wyboru pakietu na czerwono ze straszakiem :)? Ewentualnie nawiąż współpracę z jakimś prawnikiem i podsyłaj mu takie kwiatki, chętnie wessie prowizje a Ty w sumie nie będziesz szkodnikiem bo te firmy i tak swoje zarobią na klientach :)
Piszę to bo w sumie nawet nie zwróciłem uwagi że jest jakiś '''droższy''' pakiet dla firm. Więc jeżeli szary user jest na to ślepy to Grażyna nie zauważy - a Janusz będzie Januszem i i tak nie zapłaci za komercyjną więc zostaje w/w prawnik