Wpis z mikrobloga

Będzie w najbliższych latach jakaś nowa nieruchomość we Wrocławiu która będzie w miarę blisko centrum i nie będzie kosztować 2 milionów? xD

Popatrzyłem sobie z ciekawości np. na ofertę ze screena i ceny zwalają z kolan, choć trzeba przyznać, że to jest super lokalizacja, stąd mogli poszaleć z ceną.

Jagodno traktowałem jako tani start i zaczynam się już zastanawiać czy jest w mieście miejsce do którego bym dążył za 2-3 lata. Nie chciałbym na pewno wkopać się w te same błędy co teraz. Wiem, że celowałbym w ostatnie piętro i mieszkanie na końcu bloku, najwyżej bym sobie wyciszył tą 1-2 ściany z sąsiadami. Garaż obowiązkowo, mam teraz i nie wyobrażam sobie mieszkania w mieście bez tego.

Natomiast widze, że ciężko znaleźć coś takiego "średniego", co nie byłoby ani kompletnie poza miastem ani w samym centrum z ceną z kosmosu. No i chciałbym jednak stan deweloperski, bo dużą przyjemność sprawia mi urządzanie wszystkiego od zera, w większości samemu.

#nieruchomosci #wroclaw
Pobierz
źródło: Capture
  • 50
a ja tam wolę swój wojszycki #!$%@?ów. Do knajp nie chodzę często. Stary już jestem to i piję rzadziej. Dopłacając za mieszkanie w centrum czułbym, że przepłacam w zasadzie za nic. No ale to już kwestie osobnicze i niech każdy bierze co chce.


@Ogau: Pewnie, zależy na jakim etapie życia ktoś jest. Teraz chciałem blisko centrum, bo będę z niego korzystał, a za ileś czasu pewnie też wywalę na zadupie, skupiając
Generalnie gdyby ktoś nie musiał codziennie dojeżdżać stąd autem do centrum, to ja jestem w stanie polecić kupno mieszkania tutaj.


@Murasame: Nie ma w Polsce a pewnie i na świecie dużego miasta w którym byłby dobry dojazd autem do centrum w godzinach szczytu. Bo to tak jakbyś chciał mieszkać w ścisłym centrum dużego miasta i mieć pół hektara pola do uprawy pod domem. Codzienny dojazd do centrum autem będzie zawsze kłopotliwy
Nie ma w Polsce a pewnie i na świecie dużego miasta w którym byłby dobry dojazd autem do centrum w godzinach szczytu


@pwone: ale Wrocław jest chyba najgorszym miastem w Europie pod względem korków, jeśli chodzi o miasta o podobnej wielkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit: sorry, w Europie wyprzedziły nas Łódź i Kraków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz chciałem blisko centrum, bo będę z niego korzystał

zastanawia mnie w jakim wieku korzysta się z centrum miasta. bo z mojego doświadczenia to jest to kilka wyjść w wieku licealnym i studenckim, a wtedy to raczej mało kto kupuje swoje mieszkanie w centrum, żeby z niego korzystać. wiek 30+ to już czas, kiedy wg mnie chciałoby się mieć już ciszę i spokój, a do tego czasu człowiek się zdążył wyszaleć
Będzie w najbliższych latach jakaś nowa nieruchomość we Wrocławiu która będzie w miarę blisko centrum i nie będzie kosztować 2 milionów? xD


@Murasame: Nie. Chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko, a zamiast papierem podetrzeć dupę szkłem. Tak się nie da. xD

Kupiłem 3 lata temu na wygnajewie Wrocławia i sobie chwalę. Tyle, że ja nie potrzebuję dojeżdżać do pracy, bo pracuję z domu, to nie potrzebuję blisko centrum.
@Murasame: obecnie z rzeczy które się budują w centrum kojarzę sienkiewicza residence, ślężna vita, braniborska dom development (niedawno ruszyła sprzedaż) i jedności narodowej 190. Z nowych rzeczy, w planie zagospodarowania są liczne budynki mieszkalne zaplanowane w okolicach Robotniczej, na kiedy, cholera wie
Ja polecam patrzeć na nadodrze. To jest super dzielnica. Dobrze skomunikowana, wszędzie blisko. Jak trzeba to z buta do rynku dojdziesz, rowerem świetnie się dojeżdża do pracy.
Będzie w najbliższych latach jakaś nowa nieruchomość we Wrocławiu która będzie w miarę blisko centrum i nie będzie kosztować 2 milionów? xD


@Murasame: nie wiem co dla Ciebie znaczy "blisko centrum", ale w podobnej odległości od rynku jest Kępa Mieszczańska. Tam się sporo buduje i ceny są zdecydowanie niższe. Minimalnie dalej jest Przedmieście Oławskie, tam też się kilka budynków buduje.