Wpis z mikrobloga

Cześć wam,
Kupiłem nowy telewizor TCL 65C635, mam telewizję z Inei i problem z trybem HDR10. Tylko na niektórych kanałach HDR10 się włącza, a jak się włączy to obraz jest strasznie przejaskrawiony, ludzie mają czerwono-żółte mordy i nie da się tego oglądać. Próbowałem coś w ustawianiach wyświetlania pogrzebać, nie za wiele to dało. Wezwałem serwisanta TCL, stwierdził że jest to znany od około roku problem z telewizją od Inei, według niego to dekoder narzuca taki tryb swoim sygnałem i on nic nie może poradzić (resetowałem także telewizor przez menu serwisowe). Z kolei na infolinii Inei pomoc techniczna uparcie twierdzi że to wina telewizora, dekoder nic nie narzuca i nie mogą tego "wyłączyć". Pomijając to co serwisant mówi, wydaje mi się że jest to kwestia sygnału z dekodera, ponieważ: HDR10 tylko na niektórych kanałach się włącza i tylko podczas oglądania tv z dekodera Inei, a " Podczas odtwarzania filmu do telewizora trafia nie tylko sam sygnał źródłowy, ale także metadane", link wysłał mi sam konsultant.

Podczas oglądania Netflixa itp. tego nie ma, tylko podczas oglądania telewizji przez dekoder Inei, a człowiek chce czasami Galileo sobie obejrzeć. Jest jeszcze opcja telewizji naziemnej, zostawiam to jako ostateczne rozwiązanie bo musiałbym antenę dokupić.
Ma/miał ktoś z was taki problem? Poradzicie coś?

#inea #tcl #telewizory
  • 3
@gralusek: Kolego, HDR w telewizji masz tylko dla kanałów 4K (a i to nie dla wszystkich i nie dla wszystkich programów), a nie dla każdego. Prawdopodobnie wymuszasz w telewizorze ustawienia dla trybu HDR, a sygnał nie jest w takim formacie i stąd wynikają zniekształcone kolory.