Wpis z mikrobloga

#ukraina co to tematu zboża z Ukrainy mam mieszane uczucia jeden strony kraj broni swojego interesu ale z drugiej powinni oni nas zrozumiec zwłaszcza że jeszcze ok Im tak pomogliśmy no i te słowa Żeleńskiego że "Nie idźcie droga Rosji" jest niewłaściwe ja rozumiem że on to zrobił żeby to brzmiało jeszcze gorzej ale właśnie przez to nie powinnen tak mówić zwłaszcza do kraju który mu tak pomógł (Polaka)

A wy jak myślicie?

  • Ukraina dobre robi broni swojego interesu 32.6% (28)
  • Ukraina pomimo tego nie powinna tak robic 67.4% (58)

Oddanych głosów: 86

  • 17
@power-weak:
Blokada tranzytu to poziom zagrywki kacapi blokującej Ukraińskie porty.
Mniej 16 mld zł nadwyżki w handlu z Ukrainą, opychaj tam wszystko od nabiału po maszyny a nawet zdobywaj miliardowe kontrakty dla zbrojeniówki- wprowadź embargo z dnia na dzień.
Embargo wprowadź mimo trwających rozmów międzyrządowych bo Kaczor zobaczył że mu poparcie spada bo zaniedbał wojnę informacyjną botów w necie.
Embargo narusza umowy międzynarodowe- nie tylko z Ukraina ale też traktaty UE.
@Grooveer:

Szczególnie tzw. zboże techniczne.

Ale zboże techniczne nie służy do spożywania go, tylko do innych celów. Skoro ktoś sprzedawał je jako spożywcze, to robił wałki. Ile razy ci trzeba to tłumaczyć, bo piszesz w kółko tą samą śpiewkę?
ale z drugiej strony inne kraje EU graniczące z Ukrainą czy będąc blisko też wprowadziły zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy.


@Grooveer: Tak, zaraz po tym jak wprowadziły go Polska i Węgry i pojawiła się szansa na kasę z odszkodowań z Brukseli. Wcześniej miałeś faktycznie spore protesty w Rumunii, na Słowacji czy w Bułgarii jakiegoś płaczu nie było.
@Smarek37: tylko kto robił te wałki? Czy Ukraińcy nie mają sobie nic do zarzucenia w tej kwestii i sprzedawali zboże zgodnie z przeznaczeniem i zachowaniem standardów bezpieczeństwa?
@Grooveer:

tylko kto robił te wałki?

Ty serio łykasz te onucowe bzdury, że Ukraińcy wcisnęli nam zboże techniczne jako spożywcze? W Polsce nie ma laboratoriów, które mogą sprawdzić co tu przyjeżdża? No pomyśl kto robił te wałki, bo chyba Ukraińcy nie rozwozili tego do polskich młynów.
@Smarek37: ja tylko zadałem pytanie i głośno myślę. Uważam, że po stronie ukraińskiej też były jakieś nieprawidłowości odnośnie zachowania procedur i pewnych standardów. Oczywiście nie celowo.
tylko kto robił te wałki? Czy Ukraińcy nie mają sobie nic do zarzucenia w tej kwestii i sprzedawali zboże zgodnie z przeznaczeniem i zachowaniem standardów bezpieczeństwa?


@Grooveer: Nie i przestań wciskać propagande.
Importerzy byli polscy i to były firmy powiązane z pisem.
Ukrainiec sprzeda swój produkt importerowi z Polski i nie obchodzi go gdzie to idzie, w papierach i badaniach sprzedaje zboże nienadające się do spożycia i takie importowano. A potem