Wpis z mikrobloga

Obecnie korzystam z klawiatury Corsair K70 LUX, która pochodzi z czasów kiedy Corsair miał niestandardowy dolny rząd oraz bardzo kijowej jakości klawisze, co po ponad 5 latach staje się ewidentne. Napisy się ścierają a wiele klawiszy pęka na złączeniu. Natomiast problemem jest to że ciężko jest znaleźć zamienniki z lepszych tworzyw które pasują do tego dolnego rzędu.

Drugą opcją byłoby kupienie zupełnie nowej klawiatury, gdzie podstawowymi wymaganiami jest czerwone podświetlenie, NKRO, najzwyklejszy pełny układ ANSI z najzwyklejszymi nadrukami na klawiszach, i przełączniki "brązowe", czyli z wyczuwalnym skokiem ale bez kliku. Najbliżej do tego ideału jest Keychron K10 Pro, gdzie tak naprawdę jedynym brakiem są standardowe klawisze, z dziwnym kształtem, fikuśnymi kolorami i losowymi nadrukami.

Tyle że sama klawiatura kosztuje ponad 600zł a to już i tak spory wydatek względem tego co jestem w stanie wydać na klawiaturę, a (jedyny zestaw zamienny od Keychrona który jest tym czego oczekuję)[https://shelter.pl/produkt/keychron-cherry-profile-double-shot-pbt-full-set-keycaps-black-on-white-bow/?attribute_pa_wersja=full-set], nie dość że kosztuje 200zł, to do tego nie jest przezroczysty.

Zatem takie dwa zasadnicze pytania:
-Gdzie znajdę najtaniej zamienne klawisze do starych klawiatur Corsaira z niestandardowym dolnym rzędem które są wykonane z PBT który nie połamie się przy mocowaniu?
-Czy mam jakąś inną alternatywę aby zakupić klawiaturę mechaniczną, która:
--będzie miała zwykły układ ANSI z tradycyjnymi, choć przepuszczającymi światło nadrukami
--będzie miała NKRO
--będzie miała chociażby czerwone podświetlenie (czy też RGB)
--będzie miała przełączniki "tactile" (lub też możliwość ich wymiany w locie)
w okolicach tych 500-600zł? Może być nawet taki składak gdzie kupuję samą bazę, i oddzielnie przełączniki i klawisze aby je samemu zamocować

Oczywiście na chwilę obecną najbardziej interesuje mnie opcja pierwsza, czyli zamienne klawisze do obecnej klawiatury.

A, i proszę mnie nie przekonywać do wymysłów pokroju 96%. Ma być pełne ANSI takie jakie było od lat 80 i kropka. Ilość klawiszy może iść tylko do góry od bazowej ilości 104 klawiszy pełnego układu ANSI, nie w dół.

#komputery #pcmasterrace #klawiaturamechaniczna
supra107 - Obecnie korzystam z klawiatury Corsair K70 LUX, która pochodzi z czasów ki...

źródło: Keychron-K10-RGB-A-1000x1000

Pobierz