Wpis z mikrobloga

@adreno420: wszyscy normalni płacą jak już mają możliwość zarabiać i pamiętaj że na starość będziesz ich też utrzymywał bo na ZUS nie ma co liczyć.
  • Odpowiedz
@mat0707 400 zł podobnie jak 1000 zł nie pokrywa nawet rachunków za jedzenie, czynsz, net, prąd i wode. Nie mówiąc już o wydatkach, które ponieśli do tej pory. Powinieneś podziękować rodzicom, a jak już będziesz w dobrej sytuacji finansowej częściowo zwrócić np. w formie wycieczki czy jakiegoś prezentu.
  • Odpowiedz
@adreno420: Jak widzisz po wielu komentarzach powyżej, jest to całkowicie normalne w polskich patologicznych rodzinach, gdzie dziecko jest traktowane jak niechciany śmieć, który najlepiej żeby po skończeniu osiemnastki #!$%@?ł i nie zawracał dupy.

W przypadku kochających i wspierających rodziców, tak jak to było w moim przypadku, nie musiałem dokładać się ani złotówki. Rodzice woleli, żebym jak najwięcej oszczędzał na wkład władny na swoje mieszkanie. Dzięki temu udało mi się je kupić
  • Odpowiedz
@adreno420:to zależy ile masz lat bo jak 14 to troche #!$%@? że ci każą płacić ale jak masz 30 parę lat i rodzice fundują ci nocleg to trochę #!$%@?
  • Odpowiedz
@Senuyo 4k zarabia i 3k mu zostaje bo nie płaci nic poza tym tysiakiem. Ludzie zarabiający 10k płacą 3 za mieszkanie, 2.5 za jedzenie i 1.5k za rachunki, finalnie mają tyle samo przy 2.5 razy wyższych zarobkach bez wsparcia rodziców.
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz:

400 zł podobnie jak 1000 zł nie pokrywa nawet rachunków za jedzenie, czynsz, net, prąd i wode. Nie mówiąc już o wydatkach, które ponieśli do tej pory. Powinieneś podziękować rodzicom, a jak już będziesz w dobrej sytuacji finansowej częściowo zwrócić np. w formie wycieczki czy jakiegoś prezentu.


gościu oni mi po prostu pomagają . Mimo że zarabam z 8k, więcej jak oni to nie chcą mnie doić bo zależy im
  • Odpowiedz
@adreno420 połowa komentarzy tutaj to jacyś debile i niedorozwoje życiowe. #!$%@?, 1k za mieszkanie, opłaty, media, żarcie i opierunek, a Ty masz czelność się pytać czy to ok mając 30 lat?

To jest mega, zostaje Ci 3k na #!$%@?, powinieneś ich całować po rękach, bo ja bym na ich miejscu zawołał więcej, a jak się nie podoba to zapraszam #!$%@?ć na swoje.
Oni swoją pracę już wykonali, dziecko to nie dożywocie z
  • Odpowiedz
@adreno420: No po komentarzach widzę, że wykopki odkrywają, że rodzicom wypadałoby się dokładać do utrzymania domu.
- Jak jesteś osobą zarabiającą i masz więcej niż te 25 lat, to nie jest to nic dziwnego. Jasne, nie w każdej rodzinie jest to wymagane. Trudno to mentalnie przeskoczyć, ja wiem, bo dotąd rodzice za wszystko płacili, ale no wszyscy jedziecie na jednym wózku (mieszkaniu), więc naturalnym jest, że wszyscy pokrywacie koszty.
- Może
  • Odpowiedz
@mat0707 no przecież to napisałem. Powinieneś podziękować bo ci pomagają. W innym wypadku nie miałbyś takich warunków, więc nie pisz innym że 1k to dużo. Bo to dalej mniej niż koszty utrzymania. To ze ty masz 400 to nie znaczy że każdy rodzic powinien wspierać pelnoletnie "dziecko" na takim poziomie, dopłacając za różnice. Ja swoje wolę wychować w duchu po 18 radz sobie sam, chyba że coś będziesz potrzebować to zawsze możesz
  • Odpowiedz
Rodzice każą mi płacić 1000 zł miesięcznie za to że mieszkam z nimi, jest to normalna sytuacja?


@adreno420: Wyżej napisałeś, że jesteś po studiach, pracujesz i do tej pory nie dokładałeś się do utrzymania. Stary, jesteś ich dzieckiem, ale bez przesady. Nikt nie będzie cię utrzymywał do usranej śmierci. To nie Włochy. Podziękuj im, że za czynsz, media i wyżywienie policzyli ci tak mało.
  • Odpowiedz