Wpis z mikrobloga

Nie wiem gdzie ta bieda i kryzys. Na każdym kroku auta po 200-300k i słyszę "to ludzie którzy wszystko wydali na samochód" a później jadę do polskiego hotelu (700-800 zł za nocleg to standard) i okazuje się że hotel w pełni obłożony. W hotelowej restauracji żeby coś w 3 osoby zjeść trzeba wydać 300 zł i pełno ludzi (i mówią PO POLSKU a nie po niemiecku albo angielsku). Idę z żoną i dzieckiem do parku rozrywki (300 zł za 3 osoby) i park pełen ludzi. Idę do zoo i tłum taki że ciężko oglądać zwierzęta. Chcę iść do centrum nauki ale okazuje się że nie ma już biletów. Restauracje pełne, ciężko o wolny stolik. Już teraz muszę rezerwować hotel na Boże Ciało bo kończą się pokoje. #pieniadze #finanse #inflacja #kryzys #polska #ekonomia #gospodarka
  • 124
@systemluster Ooo widzę kolega już próbuje usprawiedliwiać Platformę, że będzie musiała podjąć trudne decyzję XD
Ciekawa sprawa, że zawsze jak oni rządzą to na nic pieniędzy nie ma i są wiecznie ciężkie czasy.
Bezrobocia nie będzie, bo wszędzie brakuje rąk do pracy. W większości branż są deficyty, jeśli chodzi o ilość pracowników.
ale z tymi hotelami to jesteś świadom, że wielu z gości to klienci firmowi, którzy są na wyjeździe służbowym, odliczają vat


@reznerek: z usług hotelowych nie można odliczyć VAT. Od dawna...
@DrCieplak: na wykopie mało kogo przekonasz, ale zgadzam się z Tobą słowo w słowo. Od 3 lat pracuje zdalnie wiec nieco mniej wychodzę z domu, ale za każdym razem jak idę pobiegać lub na basen i widzę masę fur po 300k w górę, albo tak jak mówisz, zajęte hotele i restauracje to sobie myślę - gdzie ten kryzys? Nie mówię tu o noclegach za 50zł za dobę od osoby. I totalnie
@DrCieplak: po postu biedaków nie ma w resteuracjach czy w hotelach, popatrz na parking pod marketem, zobacz ile jest starych domów i mieszkań, ostatnio masa osób się wzbogaciła - był w Polsce skok cywilizacyjny, ale w miejscowościach turystycznych i miastach wojewódzkich.
Polska powiatowa to dalej głównie grille i 15-20 letnie passaty.
@mysz0n: Ja jeszcze dodam że w lipcu 2019 w piątek pojechaliśmy spontanicznie do pewnego hotelu na weekend, pokój kosztował 380 zł za nocleg i były wolne miejsca. Teraz w tym hotelu pokoje po 700zl a chcąc przyjechać tam w sierpniu rezerwacje trzeba robić w kwietniu. Wprowadzili nawet listę rezerwową (!) i jak ktoś zrezygnuje z pobytu to można się ewentualnie załapać. Inny podobny hotel w Sandomierzu tak samo można było spontanicznie
@majkel88: A ja mam 32% podatku nie licząc już zusu i składki zdrowotnej którą też mam większa niż przedsiębiorca zarabiający tyle co ja i do tego utrzymuje państwo, które dopłaca bogatszym ode mnie do kredytów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla ciebie 12% to za dużo?