Wpis z mikrobloga

Nie wiem gdzie ta bieda i kryzys. Na każdym kroku auta po 200-300k i słyszę "to ludzie którzy wszystko wydali na samochód" a później jadę do polskiego hotelu (700-800 zł za nocleg to standard) i okazuje się że hotel w pełni obłożony. W hotelowej restauracji żeby coś w 3 osoby zjeść trzeba wydać 300 zł i pełno ludzi (i mówią PO POLSKU a nie po niemiecku albo angielsku). Idę z żoną i dzieckiem do parku rozrywki (300 zł za 3 osoby) i park pełen ludzi. Idę do zoo i tłum taki że ciężko oglądać zwierzęta. Chcę iść do centrum nauki ale okazuje się że nie ma już biletów. Restauracje pełne, ciężko o wolny stolik. Już teraz muszę rezerwować hotel na Boże Ciało bo kończą się pokoje. #pieniadze #finanse #inflacja #kryzys #polska #ekonomia #gospodarka
  • 124
@DrCieplak: Zobacz ile restauracji tanich itd upadło i ile osób jest w pozostałych. Wbrew pozorom będzie więcej bogatych w drogich miejscach, za to mniej biednych w tanich, ale nie zauważysz tego ot tak, bo te miejsca upadną, a resztki które zostaną będą pełne bo inaczej by upadły. WIęc po prostu tych co jeszcze stać będziesz widział w nielicznych pozostałych restauracjach, a drogie nie ucierpią.
op podal taka cene to na logike chodzi o taki hotel a nie dla normika szczura na wyjazd w delegacje, mozesz wtedy w hostelu spac


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: op manipuluje gorzej niz kutin a tacy jak ty albo daja sie nabierac albo mu pomagaja.

Nie w jednym, nie w dwoch i nie w dwudziestu htelach juz bylem. NIgdzie nie bylo 700 za oobonoc. Skoro to lykales to troche mi cie zal.
OP zrobił baita oczywistego, ale ogólnie bieda jest masakryczna, zwłaszcza w powiatowych. Ja straciłem teraz pracę w januszexie po wielu latach. Tartaki puste, główne ulice i uliczki puste - na wynajem, wiele małych sklepów i firm ma mniejsze utargi. Nawet betoniarnia (xd) zrezygnowała z wydawania na reklamy, bo nie chce tracić załogi. Nawet jakiś deweloper lokalny mówił, ze chyba będzie rezygnował z firmy xd (tzn. tego ostatniego nie szkoda, bo od lat
a później jadę do polskiego hotelu (700-800 zł za nocleg to standard) i okazuje się że hotel w pełni obłożony.


@DrCieplak: jest super bo w 40mln kraju kogoś stać na to że raz w roku se pojedzie do hotelu i wyda 300zł na obiad XD

Biedę to reprezentujesz Ty. Tylko że jest to bieda i ograniczenia umysłu.

ale z tymi hotelami to jesteś świadom, że wielu z gości to klienci firmowi,
@Dlkvv: to prawda, ale zauważ, że w Polsce większy % ludzi posiada nieruchomość na własność niż w Niemczech. W sumie nie wiem czemu, bo nie analizowałem ich rynku. Ot taka ciekawostka
@Lewy91: Oczywiście że w mieszkaniu. Nigdy nie pisałem że jestem bogaty. Mam 2 mieszkania w tym mieście (w jednym z nich mieszkam) a większość ludzi których znam ma znacznie więcej ode mnie.
Do tego w skrajnym ubóstwie żyje, aż 1,6mln polaków (poniżej 700zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym i niecałe 1900zł dla rodziny 2+2.


@DanteTooMayCry: Przecież większość z tych "ubogich" rodzin dostaje po prostu kasę pod stołem od pracodawcy, żeby mniej płacić podatków i móc korzystać z ulg dla rodzin itd.
@DrCieplak: zgadzam sie z Twoimi obserwacjami też to tak widzę. Ostatnio 1 noc musiałem się zatrzymać, w jakimś 3 gwiazdkowym.hotelu na końcu Gdańsku 280zl za noc..2 tyg wcześniej sprawdzałem coś nad morzem to noc w mariocie była za 1500zl,.najtańszy pokój;) w górach to samo ,po 500 XL sobie krzyczą. Fryzjerzy po 100 zł xD osiedlowe Grażyny najtaniej jak widziałem biorą 45zl. Także ewszysyko poszlo mega do gory nie mam pojęcia skąd
w mojej branży spadła ilość zamówień o jakieś 20 % i to się pogłębia, więc nie pieprz głupot, że jest dobrze bo widziałeś kogoś, jak przejechał luksusowym autem


@Pilaf: Współczuję ci tej biedy, bo pewnie twoja branża w trakcie boomu realizowała zamówienia za pół darmo xD