Wpis z mikrobloga

Nie wiem gdzie ta bieda i kryzys. Na każdym kroku auta po 200-300k i słyszę "to ludzie którzy wszystko wydali na samochód" a później jadę do polskiego hotelu (700-800 zł za nocleg to standard) i okazuje się że hotel w pełni obłożony. W hotelowej restauracji żeby coś w 3 osoby zjeść trzeba wydać 300 zł i pełno ludzi (i mówią PO POLSKU a nie po niemiecku albo angielsku). Idę z żoną i dzieckiem do parku rozrywki (300 zł za 3 osoby) i park pełen ludzi. Idę do zoo i tłum taki że ciężko oglądać zwierzęta. Chcę iść do centrum nauki ale okazuje się że nie ma już biletów. Restauracje pełne, ciężko o wolny stolik. Już teraz muszę rezerwować hotel na Boże Ciało bo kończą się pokoje. #pieniadze #finanse #inflacja #kryzys #polska #ekonomia #gospodarka
  • 124
@DrCieplak: już ci wczoraj pisałem pod identycznym wysrywem (widać,że masz za mało atencji, skoro musisz to jeszcze raz wrzucać na mirko), że gówno wiesz, ale się wypowiadasz. Jak pojedziesz na zlot miłośników BMW, to będziesz twierdził, że ludzie jeżdżą tylko BMW, bo nic innego tam nie widziałeś? Jedziesz do miejsca, w którym kumulują się ludzie, których na taką majówkę stać, po czym #!$%@?, że wcale biedy w kraju nie ma.
mojej branży spadła ilość zamówień o jakieś 20 %


@Pilaf: co to za branża? U mnie też spadła ilość zamówień tylko dużo mniej, za to korekta w cenie to rekompensuje jeszcze z plusem. Ile czasu się da tak robić? Pewnie do czasu, aż zarobki, ceny towarów i usług się zrównają z tymi niemieckimi. W końcu żyjemy w jednej globalnej wiosce.
@0pln: No jasne. Ale wiesz. Żyję w najlepszym czasie i miejscu i chciałbym, aby tak pozostało, a nie, że zostanie to zaprzepaszczone, przez durne pomysły, i wykorzystane przez tych co dziś wiodą prym. Trzeba mieć na uwadze, że tak jak kolosalny skok do przodu wykonaliśmy my (a nawet ogólnie świat, bo np oglądając jak żyli w UK 40 lat temu to też było słabo), to zmiany na minus mogą wystąpić nawet
Po wyborach ktoś będzie musiał podjąć trudne decyzje i wtedy może zobaczysz biedę, bo wzrośnie bezrobocie.


@systemluster: Trudne decyzje to się już w przyszłym roku zaczną, bo minimalną według tego co zapowiedzieli trzeba będzie podnieść dwa razy po 700 zł.
@DrCieplak @0pln @systemluster @xdTM
XDDD jak ja uwielbiam czytać takie rzeczy... Jaka bieda? Gdzie ta bieda? Panie ja w około widzę same bogactwa... Może najlepiej do Monaco się przeprowadzić i się zacząć dziwić że w ogóle się o głodzie słyszy...
Bieda kochani to nie jest tylko to co zobaczycie raz na jakiś czas. Ale bieda występuje systemowo w raportach i statystykach. Jak by się czytało gazety ekonomiczne czy też portale to by
@GrochenMochen: W styczniu 2024 ma być podniesiona do 4254,4 zł bruttto. Ale eksperci spodziewają się, że przez inflację (która ma wpływ na tę wartość) będzie potrzebna druga podwyżka (jak w tym roku w lipcu) i minimalna krajowa wówczas pewnie zostanie podniesiona jeszcze raz o 654,4 zł. Więc 5,3k brutto w 2025 jest bardzo realne