Wpis z mikrobloga

Podsumujmy, komu zależy na jak najdłużej trwającym konflikcie, i kto na tym najbardziej korzysta. Trolle z farmy pod kijowem powiedzą, że Rosja, no chyba nie bardzo, bo policzmy: izolacja na arenie międzynarodowej, embargo na surowce, wpadanie w recesje, brak możliwości handlu z zachodem, spadające zyski z handlu gazem/ropą itd.

No to teraz USA: testowanie nowych i starych zabawek technologicznych na Rosjanach, dużo sprzętu rosyjskiego do wstecznej inżynierii, potężne zakupy ich sprzętu wojskowego na dziesiątki miliardów dolarów przez miedzy innymi Polskę, oraz inne kraje, które się dozbrajają w obawie przed atakiem Rosji.

No i na końcu wisienka na torcie czyli Ukraina: im konflikt trwa dłużej tym więcej sprzętu i głownie pieniędzy dostają od zachodu, czytałam artykuł, że otoczenie JE Żeleńskiego przytuliło 400 mln USD, kraj słynący z korupcji więc to pewnie wierzchołek góry lodowej, bezcłowe wysyłanie/sprzedawanie żywności w stanie nadającym się do utylizacji ale Polacy chętnie zjedzą zboże techniczne i zgniłe jaja, żeby pomóc swoim braciom, socjal dla Ukraińców otrzymywany w Polsce w dużej mierze jest wysyłany do Ukrainy, do tego ofensywa Ukraińska pewnie nigdy się nie zacznie bo po co, będą tylko gadać, że potrzebują jeszcze więcej sprzętu, jeszcze więcej pieniędzy, bo mają za mało na ofensywę i CYK tak będą zbierać te pieniądze i sprzęt jeszcze z 5 lat :)

No i dochodzę do wniosku, że Ukraina stanie się narodem wybranym Europy, i każde słowo, które nie bedzie pochwałą dla nich, bedzie odebrane jako anty-Ukrainizm i piętnowane, co zresztą już się dzieje na wykopie.

#ukraina #wojna #rosja
  • 37
@11262: Czyli Ukraina namówiła Rosję żeby ta w nich wjechała, a teraz razem z USA cisną bekę bo biedna Rosja nie może przestać, kręcąc przy tym oczywiście biznes życia?

Zdajesz sobie sprawę że to co Ukraina dostaje to nawet nie jest procent tego co straciła i będzie zadłużona przez długie lata? A co do Zelenskiego, to chłop był milionerem zanim został prezydentem, był ustawiony do końca życia, on mógłby mieć #!$%@?,
@dedler123: Rosja liczyła na zakończenie wojny w 2 dni i się przeliczyła, i teraz na tym traci, nie może wyjść z Ukrainy bo to dla nich by oznaczało pewnie znowu rozpadek kraju, natomiast zarabiać na tej wojnie na pewno nie zarabia tak jak kierownictwo Ukrainy. Wiadomo, że zwykły Szaszka z Ukrainy, który ma zniszczony dom i musi walczyć w okopach i może wrócić z wojny bez ręki lub jako trup nie
@dedler123: Ale ja nie twierdzę, że wojnę zapoczątkowała Ukraina lub jest winna wojny. Cała odpowiedzialność, za rozpoczęcie wojny spoczywa na Rosji, ja napisałam o czymś innym, komu zależy w chwili obecnej na przeciągającym się konflikcie i kto na tym najbardziej teraz korzysta/zarabia.
ja napisałam o czymś innym, komu zależy w chwili obecnej na przeciągającym się konflikcie i kto na tym najbardziej teraz korzysta/zarabia.


@11262: Rosja w każdej chwili może im popsuć tą zabawę, ale oczywiście nie chce. Ciekawe dlaczego.

nie może wyjść z Ukrainy bo to dla nich by oznaczało pewnie znowu rozpadek kraju

Najlepsze czasy na zarobek dla oligarchów i mafii pokroju tych u steru rosji. Nie wiem skąd wahanie.
Poza tym