Wpis z mikrobloga

@OSH1980: Bo gwintować trzeba umieć, nie znasz dna ani godziny kiedy będzie trzeba nagle komuś pomóc a i samemu co tydzień jest coś d nagwintowania. A chleb to tylko niekrojony kupować bo co, rączki poucinało? Ta młodzież to nawet nie potrafi krowy wydoić.
  • Odpowiedz
  • 847
@OSH1980: Zawsze mnie fascynuje jak wysoko ludzie stawiają wiedzę o takich pierdołach. Coś jakby do jej zdobycia trzeba było pokonać niedźwiedzia na gołe klaty czy coś xD
A tymczasem w kilka sekund można to sprawdzić w necie.
  • Odpowiedz
  • 32
@ZaQ_1: ja jestem z pokolenia można powiedzieć przełomowego, bo urodziłem na samym początku lat 80, a okres nastoletni to dla mnie lata 90, więc widziałem, jak na moich oczach dokonywała się rewolucja techniczna i internetowa. Coś tam umiem sam, ale na pewno nie wiem, jak gwintować. W rozumieniu ludzi młodszych ode mnie o 20 lat jestem boomerem, ale do szału mnie doprowadzają takie boomerskie teksty, jak ten, że „dziś to młodzież
  • Odpowiedz
  • 191
@OSH1980: A tak swoją drogą, to po co mi to wiedzieć?
Ci sami ludzie, którzy #!$%@?ą o takich rzeczach jednocześnie często okazuje się, że nie umieją pralki nastawić, albo najprostszego obiadu sobie ugotować xD Często nawet przelew przez internet ich przerasta i ktoś za nich musi robić, albo idą na pocztę.
  • Odpowiedz
@OSH1980: to uczucie gdy sam juz nie wiem, 2, 1 i 0 ale w kolejnosci jakiej? chyba do zera XD a chinczyki sprzedaja tylko uniwersalne bez skali i tez pasuje, gwint to gwint, moze przy drobnozwojowym to ma znaczenie ale gdzie drobnozwojowy w tych czasach?
  • Odpowiedz
  • 213
@OSH1980 to typowe dla prostaków, których życie obraca się wokół prostej czynności na której temat wiedzą wszystko. Lekarz nie palnie takim tekstem na temat medycyny, fizyk nie palnie takim tekstem na temat fizyki kwantowej, tylko Janusz, król taśmy produkcyjnej sprowadzi ci do parteru, bo on wie, a ty nie wiesz jak włożyć wiertło do wiertarki.
  • Odpowiedz
@OSH1980: Jestem inżynierem i nie mam pojęcia co znaczą te paski bo nigdy nie miałem potrzeby korzystania z gwintowników. Nie wiem też jak się używa narzynek i jest mi z tym brakiem wiedzy całkiem w porządku.

A wiesz do czego służą kolorowe kropki namalowane na spodzie puszek z napojami? I nie, wbrew powszechnej opinii nie oznaczają towaru drugiego sortu.

Ja wiem i jest to wiedza z kategorii tej, która dla osoby
  • Odpowiedz
  • 31
@OSH1980 następna sprawa jest taka że ten obeznany w technologii gwintowania nie wziął swojego syna/wnuka żeby mu pokazać czy zainteresować tylko wymaga wiedzy która nie jest mu do niczego potrzebna (a jak będzie potrzebował to sprawdzi sobie to w minutę w Internecie).
  • Odpowiedz
@OSH1980: no dobra, ja wiem, bo mialem o tym w techbazie. Uzywalem tez mnostwo razy gwintownikow. Ale PO #!$%@? taka wiedza jakimus zwyklemu randomowemu czlowiekowi ktory z mechiki to jedyne co to skladanie mebli z ikei? Ciekawe czy jak by tego #!$%@? zapytac o cos z innej dziedziny to tez by byl taki hojrak
  • Odpowiedz
@OSH1980: tymczasem typowy stary podczas nauka typowy młody w średnim polskim dom:
Choć tu pokaże ci co i jak bo wiecznie żyć nie będę, mi świecisz czy sobie, jak masz tak się zachowywać to sobie stąd idź.
Pominąłem słowa niecenzuralne
Koniec nauka w dom polak
  • Odpowiedz