Wpis z mikrobloga

@erni13: z tą naszą zaściankowa mentalnościa nic więcej nam się nie należy. PiS to papierek lakmusowy polski i Polaków.
Wystarczy popatrzeć na wykopki jak grzeje ich życie sexualne innych ludzi (ostatnia afera analna) zupełnie jak prezesa Kaczyńskiego.
  • Odpowiedz
  • 0
@jony-terrt 2 litry koko koli 1.11. lays 0.99 duża paczka monsterki i rockstary poniżej € i brak contentow z "kraftowym" kebabem bo każdy ma to wyyeahbunne bo kosztują 6€
  • Odpowiedz
Czy ja wiem czy jest gorzej. Jeśli policzymy polską pensję jako procent niemieckiej, jest znacznie lepiej niż było za Tuska.


@Fan_Morawieckiego: Pensje to nie zasługa Tuska, czy Kaczora. Pensje rosną, bo to jest naturalne, każdy człowiek dąży do poprawy swojej sytuacji. Rząd może jedynie to dążenie hamować i to właśnie robi PiS.
  • Odpowiedz
Ceny zblizone do polskich promocyjnych, moze nieco tansze, ale jak wezmie sie pod uwage ze zarabiaja 4 razy wiecej to przepasc.
  • Odpowiedz
Pensje to nie zasługa Tuska, czy Kaczora. Pensje rosną, bo to jest naturalne, każdy człowiek dąży do poprawy swojej sytuacji. Rząd może jedynie to dążenie hamować i to właśnie robi PiS.


@Icouldbeyourmom: To czemu w Niemczech nie rosną?
  • Odpowiedz
To czemu w Niemczech nie rosną?


@Fan_Morawieckiego: Bo pojechał tam milion Polaków pracować na minimalnej i zaniżają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to w Niemczech wynagrodzenia rosną cały czas. W 2023 wynoszą:

"ein Bruttodurchschnittsgehalt von 53.118 Euro und ein Median von 43.842 Euro für ganz Deutschland".

Mediana to prawie 44 000 euro rocznie. W Polsce to:

"Lepszym wskaźnikiem pokazującym przeciętne wynagrodzenie brutto jest mediana. Jest
  • Odpowiedz
@Icouldbeyourmom: Ale szanuję za porównywanie niemieckiej pensji BRUTTO z polską NETTO i na podstawie tego podawanie iloczynu. Ty to musisz być tą osobą, którą się nazywa ŚWIADOMYM wyborcą :) Jakie jeszcze ciekawostki mi podasz?
  • Odpowiedz
Ale szanuję za porównywanie niemieckiej pensji BRUTTO z polską NETTO i na podstawie tego podawanie iloczynu. Ty to musisz być tą osobą, którą się nazywa ŚWIADOMYM wyborcą :) Jakie jeszcze ciekawostki mi podasz?


@Fan_Morawieckiego: Porównałem brutto z brutto. Naucz się obsługi kalkulatora.
  • Odpowiedz