Wpis z mikrobloga

Dlatego Niemcy wybierają hotele po swojej stronie a na plaże ruszają do Polski. @Fan_Morawieckiego Ale jeśli przeliczysz wartość podstawowego koszyka teraz i za Tuska, jest różnica na korzyść Tuska... Czyli PiS doł ale i zabrał dwa razy tyle...


@andrzej-roman: No mnie, bo wtedy było 500 euro, teraz jest ponad 1000 euro. Więc z zagranicy możesz kupić dwa razy więcej.
Ale czy ty jesteś trollem, czy jebnięty? XD Nie widzisz, że za chwile praktycznie wszystko oprócz pewnie mięsa proporcjonalnie do pensji opłaca się bardziej na zachodzie?


@HIMARS: Z ciekawości w którym roku w stosunku do pensji wszystko oprócz mięsa opłacało się bardziej w Polsce, niż na zachodzie?
@erni13: Gówno prawda w #!$%@?. Dopiero co wróciłem z objazdu po europie a odwiedziłem też Niemcy, Francję, Hiszpanię czy Włochy po drodze i jest tam drożej. Może nie w #!$%@? drożej ale tak 50% drożej na to co ja normalnie kupuję. Weź kasę co wydajesz tu w miesiąc i spróbuj sobie tam pożyć.
@WojciechM-ce: Ja byłem w szoku jak w czasach kiedy piwko w PL kosztowało ponad 2zł, te lepsze ponad 3zł zobaczyłem Schloosa (czy jak to się pisze) na promocji w cenie niższej.. niż kaucja xd dokładnie 19c przy kaucji na puszkę 25c :D
Aczkolwiek moi drodzy porównujemy się do 4-5 gospodarki świata. Z myśleniem naszego narodu i oczekiwaniami, ze w ciągu 20 lat będziemy na równym poziomie co oni to i tak dobrze. Uwierzcie mi, ze już w takiej Francji nie jest jakoś kolorowo. Fakt socjal działa, ale ceny w porównaniu z cenami będącymi rok temu to ta sama przepaść co u nas… a mówimy o drugiej gospodarce UE… Porównajmy się do kraju który startował
@erni13: Dziś wróciłem z DE. Taniej niż w Polsce. Polecam tam jeździć na zakupy i mogę udzielić wywiadu dla tvpis, który potwierdzi moje wydatki w porównaniu do polskiej wersji sklepów. Polska jest na granicy EU, więc trzeba się liczyć, że tu będzie bieda i drożyzna, na korzyść świń z koryta u władzy, jak na radzieckie standardy przystało i cen jak na zachód przyszło. Cóż, zawsze mogłem się urodzić ruskim grażdanem gdzieś
@erni13: Podatek cukrowy uderzył mocno. Butelka 2L Coca-Coli/Pepsi bez żadnego promo powoli dobija do 10zł. Mam Czechy niedaleko siebie i chyba zrobię sobie wycieczkę przy okazji robiąc zapasy. Pominę fakt że piję wyłącznie bezcukrowe wersje.
@erni13: zawsze gnije z ideii studiowania w innym kraju, 80% ich ledwie duka w języku angielskim a oni uparcie łaża na owe wyklady, jeszcze tam angielski ale jakies wymiany studenckie z Finlandia czy inna Belgia, przeca to trzeba miec nie tak ze lbem aby wierzyć ze goguś sie czegoś nauczy tam, Fenomen murzynow na Polskich uczelniach tez jest w deche, jezyk wykladu trudny dla native speakera a oni wepchaja jakiegos bengala
@CybernetycznyMozgKorwina: bo jak masz problemy z zaliczeniem, to zganiasz na brak znajomości języka i przechodzisz dalej.

Z innej beczki to nie zadłużyli się jak nasi czempioni. Jesteśmy pod względem zadłużenia w ostatnim czasie na miejscu drugim na świecie, a pierwsi w europie.


@Gozd: Grecy też się mocno zadłużyli i w dupie to mieli. Żyli sobie dalej spokojnym życiem.
@Fan_Morawieckiego: Czytaj wyraźnie, kiedyś za minimalną mogłeś iść na zakupy w Polsce i kupić więcej niż dzisiaj bo produkty były dużo tańsze, zaś co do tego czy dzisiaj kupimy dwa razy tyle to tak, bo euro kosztuje mniej, czyli to żaden sukces partii XD