Wpis z mikrobloga

Mireczki #szukamlaptopa (wołam przede wszystkim eksperta @Pustulka !)

Szukam laptopa dla Różowej i polecę punktami:
1. Budżet: max z bólem 5000 zł więc oczywiście za 3000 zł się nie obrażę
2. Rozmiar ekranu: matowy IPS, 17,3 cala (generalnie jak największy), Full HD lub oczywiście więcej
3. Kolor obudowy: najchętniej srebrny (takie widzimisię Różowej)
4. Procesor: pewnie Intel i5 przynajmniej 11 generacji, może np. i5-1135G7, opcjonalnie coś AMD podobnej mocy
5. Dysk: 2,5 cala SSD i/lub M2 (tutaj nie wiem jak to warto zorganizować)
6. RAM: może coś takiego? 2x8 GB DDR4 SODIMM 3200 MHz
7. Klawiatura podświetlana!
8. Windows 10 lub 11 Home
9. Wykorzystanie: Office, Internet, filmy Full HD
10. NIE BĘDZIE wykorzystywany do grania, więc grafika nie jest najważniejsza. Różowa mówi, że nie potrzebuje, choć fajnie, żeby coś jednak pociągnął (to już moje fantazje ;)

#szukamlaptopa #laptopy #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pcmasterrace

P.S. Znalazłem takie coś: https://allegro.pl/oferta/hp-17-fhd-ips-intel-i5-11gen-16-1tb-ssd-cam-win-11-13147803416 . Czy to ma sens? I broń Boże się przy tym nie upieram!
  • 17
2. Rozmiar ekranu: matowy IPS, 17,3 cala (generalnie jak największy), Full HD

@npwjsn:
Tak zupełnie poważnie zapytam - jaki jest sens tak dużego laptopa? 17" to już wielki i ciężki kloc, którego nigdzie nie zabierzesz (a na pewno nie zabierze różowa do małego plecaczka czy torebki), nawet na kolanach się tego fatalnie używa. 13-14" to taki sweet spot, gdzie już da się pracować ale rozmiar jeszcze nie robi problemów z mobilnością.
  • 1
@smk666: dobre pytanie, ale sprawa niestety przegadana i Różowa się uparła. Stacjonarka duża odpada, mała w stylu Intel NUC też odpada, OIA też odpadło, lapka 15,6 cala z dodatkowym monitorem nie chce... Z kolei teraz ma właśnie jakiegoś starego ASUSa 15,6 i chce coś z większym ekranem...
@npwjsn: Szukaj czegoś z minimum Intel 12 gen lub Ryzen 5000. 11 gen za kilka tysięcy to zbrodnia.

17" to już wielki i ciężki kloc, którego nigdzie nie zabierzesz (a na pewno nie zabierze różowa do małego plecaczka czy torebki), nawet na kolanach się tego fatalnie używa. 13-14" to taki sweet spot, gdzie już da się pracować ale rozmiar jeszcze nie robi problemów z mobilnością.


@smk666: Wiem że brakuje jednego
3. Kolor obudowy: najchętniej srebrny (takie widzimisię Różowej)


@npwjsn: Lenovo IdeaPad Pro 5 ze 120Hz matrycą wqhd i najlepiej najnowszej generacji na Zen4:
AMD Ryzen 5 7640HS (6/12, Zen 4)
AMD Ryzen 7 7840HS (8/16, Zen 4)
ale ich w Polsce jeszcze ich nie ma, w sumie nie wiadomo kiedy będą oraz jak bardzo polskie sklepy odlecą z cenami, są starsze z 6600HS i 6800HS(oba zen3+) 17-stkę sobie daruj i przekonaj
  • 0
@Pustulka: dzięki wielkie za poradę! Będzie zgoda na 16 cali, ale powiem szczerze, że nie mogę znaleźć żadnej konkretnej oferty w sieci...
Inna sprawa, że dziewczyna trochę się przestraszyła tych 5000 zł i już mi kwęka nad głową, że może jednak jakieś 4000 zł (°°
dobre pytanie, ale sprawa niestety przegadana i Różowa się uparła

@npwjsn:
No cóż, w takim wypadku temat zamknięty, nie ma co ryzykować stabilności związku dla dodania doń odrobiny logicznego myślenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mam pytanie o tego składaka itx w małej obudowie. coś polecisz? szuka jakiegoś mini/micro pc - office i może football manager

@czuczer:
Do pracy biurowej czy gier niewymagających GPU po prostu szukałbym
smk666 - >dobre pytanie, ale sprawa niestety przegadana i Różowa się uparła
@npwjsn: ...

źródło: a4h2o_000-a

Pobierz
@smk666:

teczki na kartki A4 nie wejdzie a nie każdemu z racji wykonywanej pracy czy chociażby wieku przystoi latać z plecakiem 30 litrów czy większym.


No do A4 nie ale ciut większej już tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecne 16-17 calowe ultrabooki to już nie kloce które trzeba wozić taczką. Kompy ITX fajna sprawa ale nie weźmiesz go sobie na łóżko, do kuchni czy do ogródka na
@Pustulka: gdzie najlepiej szukać laptopów z tymi prockami?
Sam szukam czegoś dla siostry. Nie gra w gierki, więc skupiam się właśnie na procesorze i wielkości matrycy (najlepiej 13,3 - 14 cali, tak żeby był mobilny)