Wpis z mikrobloga

dziwi mnie fakt, że nikt na wykopie nawet nie stara się zrozumieć rosyjskiej strony i spojrzeć z innej perspektywy
ta niefortunna sytuacja na ukrainie to nie jest starcie dobra ze złem (a przynajmniej nie w tej formie, w jakiej jest to w PL przedstawiane), lecz coś zgoła bardziej złożonego.

nie wzdragajcie się przed próbą przemyślenia całej sytuacji, ale tak by zamknąć się na chwilę na propagandę i manipulacje zachodnich mediów

#ukraina #wojna
  • 117
@wariacina_z_bogucina: Wyimaginowane zagrożenie NATO i USA popchneło kacapów do wojny. Tak naprawdę zapędy imperialistyczne i chęć ponownego wpływu na świat. Niestety kacapki już się nie liczą, bo teraz Chiny ich prześcignęły i lezą po drugiej osi od USA. Chcieliby być jak kiedyś ZSRR, ale nie będą.
@wariacina_z_bogucina tyle osób Cię prosi, ja się dołączę jako osoba z otwartym umysłem, biorąca poprawkę na wszechobecną manipulację w mediach. Przedstaw nam kwintesencję rosyjskiego spojrzenia na tę niefortunną sytuację w Ukrainie. Może komuś otworzysz oczy. Masz szansę.
@wariacina_z_bogucina: Sprawa jest prosta, rosja chciała utrzymać pozycje mocarstwową, a do tego potrzebowała Ukrainy, ale nie udał się 3 dniowy master gambit i teraz brną w to gówno i nie wiadomo jak to się skończy

USA wykorzystują Ukrainę i Polskę do osłabiania rosji - to prawda - ale Ukraińcy i Polacy biorą w tym udział dobrowolnie - przecież wystarczyło pozwolić ruskim przemaszerować do Kijowa i ofiar byłoby może max kilkaset (głównie
@wariacina_z_bogucina: Gdyby rosyjscy przywódcy podali prawdziwe powody inwazji, potępiali i stawiali przed sądem zbrodniarzy wojennych, to można by mówić że sytuacja jest złożona. Myślę że przy aktualnej liczbie udokumentowanych zbrodni wojennych nie ma wątpliwości kto w tej wojnie jest tym złym.