Wpis z mikrobloga

dziwi mnie fakt, że nikt na wykopie nawet nie stara się zrozumieć rosyjskiej strony i spojrzeć z innej perspektywy
ta niefortunna sytuacja na ukrainie to nie jest starcie dobra ze złem (a przynajmniej nie w tej formie, w jakiej jest to w PL przedstawiane), lecz coś zgoła bardziej złożonego.

nie wzdragajcie się przed próbą przemyślenia całej sytuacji, ale tak by zamknąć się na chwilę na propagandę i manipulacje zachodnich mediów

#ukraina #wojna
  • 117
dziwi mnie fakt, że nikt na wykopie nawet nie stara się zrozumieć rosyjskiej strony i spojrzeć z innej perspektywy


@wariacina_z_bogucina: a myślisz, że po co oglądam przegląd ruskiej propagandy, słucham Girkina i czytam newsy na ruskich portalach? Ja bardzo próbuję zrozumieć o co w tym chodzi i wynika z tego, że zindoktrynowane społeczeństwo wychowane w micie wielkiej rasiji uważa, że rasija jest zbawcą narodów i MA PRAWO atakować inne, suwerenne państwa
@wariacina_z_bogucina: Trudno znaleźć uzasadnienie dla najechania niepodległego kraju, mordowania cywilów, torturowania i gwałcenia ludności, bombardowania szpitali i szkół.
Czy Rosja mogła czuć się zagrożona przez rozrost strefy wpływów NATO i szeroko rozumianego Zachodu? Możliwe.
Ale jeśli chciała zbliżyć do siebie Ukrainę, czy też inne byłe kraje ZSRR albo satelity jak Polska, robi się to przez zachęcanie do swojego modelu życia. Przez zaoferowanie stabilnego życia, dobrobytu, bezpieczeństwa. A Rosja jedyne co może
nie wzdragajcie się przed próbą przemyślenia całej sytuacji, ale tak by zamknąć się na chwilę na propagandę i manipulacje zachodnich mediów


@wariacina_z_bogucina:
Manipulacje nie manipulacje, to, że rosja to podły, imperialistyczny kraj jest dla nas oczywiste od dawna.
I nie potrzebujemy żadnej zachodniej propagandy żeby to zrozumieć bo raz, że wystarczy nam historia, spowiedzi naszych dziadków, a dwa, że sami w swojej telewizji pokazują czego można się po nich spodziewać.
@wariacina_z_bogucina: Jesteśmy w sojuszu dzięki czemu jasno wiadomo kto jest po naszej stronie, a kto nam zagraża.
Dla naszego kraju nie ma większego zagrożenia niż Rosja. Więc jasnym jest, że jeśli możemy wspierać ich przeciwnika bez fizycznego angażowania się w wojnę - będziemy to robić. Nie ważne czy to ich przeciwnik wewnętrzny czy zewnętrzny.
Nie ważne jakie Rosja ma racje ku swoim posunięciom. Jest jedynym krajem który ośmiela się "przypominać", że