Wpis z mikrobloga

dziwi mnie fakt, że nikt na wykopie nawet nie stara się zrozumieć rosyjskiej strony i spojrzeć z innej perspektywy
ta niefortunna sytuacja na ukrainie to nie jest starcie dobra ze złem (a przynajmniej nie w tej formie, w jakiej jest to w PL przedstawiane), lecz coś zgoła bardziej złożonego.

nie wzdragajcie się przed próbą przemyślenia całej sytuacji, ale tak by zamknąć się na chwilę na propagandę i manipulacje zachodnich mediów

#ukraina #wojna
  • 117
@Mohg: a opowiedz coś więcej o tych racjach biednej Rosji, proszę

Jestem ciekaw jakich bredni się używa, aby bronić takich skrzywejsynów w historii ludzkości, jak Stalin, Polpot, Hitler, Putin

xDD
@wariacina_z_bogucina patrząc z perspektywy narodu który ma wg onuc nie istnieć i który jest od jakichś 300 lat gnojony przez te wieprze, nie mam zamiaru pochylać się nad ich perspektywą.
Naszą perspektywą jest to żeby matuszka rosja była wysterylizowana aż do Uralu.
@wariacina_z_bogucina
Zastanawiać to się możemy. Nawet przyjmować ruską perspektywę do tego zastanawiania się. Ale tylko po to, żeby w przeszłości lepiej bronić się przed orkami. Mając takie doświadczenia jak inne demoludy z takim sąsiadem jak Rosja doskonale wiemy, że to nie jest naród, który wyciąga jakieś budujące wnioski z przeszłości. Jak wygrywają to jest to wyłącznie ich zasługa, jak przegrywają to nigdy ich wina. Oni tylko niszczą, nie budują. Są jak rak
@wariacina_z_bogucina: tępe n0rmictwo na wykopie tego nie rozumie. Ale już na przykład taki papaj Francesco ma do tego odmienny stosunek, bo sam pochodzi z kraju Ameryki Łacińskiej - w której, podobnie jak w Rosji, kontestowana jest amerykańska dominacja na świecie. W której, podobnie jak w Moskwie lub w Pekinie, proponuje się koncepcję świata wielobiegunowego w miejsce obecnego, jednobiegunowego Pax Americana