Wpis z mikrobloga

dziwi mnie fakt, że nikt na wykopie nawet nie stara się zrozumieć rosyjskiej strony i spojrzeć z innej perspektywy
ta niefortunna sytuacja na ukrainie to nie jest starcie dobra ze złem (a przynajmniej nie w tej formie, w jakiej jest to w PL przedstawiane), lecz coś zgoła bardziej złożonego.

nie wzdragajcie się przed próbą przemyślenia całej sytuacji, ale tak by zamknąć się na chwilę na propagandę i manipulacje zachodnich mediów

#ukraina #wojna
  • 117
@wariacina_z_bogucina: jaka jest ta ruska perspektywa? wspinasz o niej a już któraś z kolei osoba prosi abyś ją przedstawiła Ty unikasz tej odpowiedzi

więc i ja pytam, o jaką perspektywę chodzi? napisz co masz na myśli

zapewne większość osób na początku wojny szukało logiki i sensu w działaniu ruskich ale szybko doszli do wniosku, że kompletnie mija się z celem próba zrozumienia ruskich, nie ma to najmniejszego sensu
@wariacina_z_bogucina: zrozumieć to ja mogę Węgrów, liczą na przetasowanie sił w Europie i odzyskanie utraconych dawno temu terenów, ale co usprawiedliwia rosyjskie mordowanie ludzi w imię źle pojętego imperializmu?
@wariacina_z_bogucina: gdyby Ukraina zaatakowała rosję to bym rozumiał ruską stronę, ale jest sobie bardzo biedny kraj, chce wyjść na prostą i dostaje w mordę od kacapów za próbę lepszego życia bez ich buta, TFU! niech zdycha każdy kacap
@wariacina_z_bogucina: DWA LATA PÓŹNIEJ W NIEMCZECH

dziwi mnie fakt, że nikt na wykopie nawet nie stara się zrozumieć rosyjskiej strony i spojrzeć z innej perspektywy

ta niefortunna sytuacja na Polsce to nie jest starcie dobra ze złem (a przynajmniej nie w tej formie, w jakiej jest to w Niemczech przedstawiane), lecz coś zgoła bardziej złożonego.


nie wzdragajcie się przed próbą przemyślenia całej sytuacji, ale tak by zamknąć się na chwilę na
nie wzdragajcie się przed próbą przemyślenia całej sytuacji, ale tak by zamknąć się na chwilę na propagandę i manipulacje zachodnich mediów


Ogólnie to wykop nie jest najlepszym miejscem na tego typu rozważania ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale,

@wariacina_z_bogucina: generalnie pisałem coś podobnego na początku tej wojny, podając informacje, którymi karmieni są ruscy, (miałem w tym czasie znajomego, którego ojciec jest Rosjaninem i wszystko mu opowiadał, jak to
Kiedyś ktoś mi powiedział, że należy się zastanowić kto tą całą wojne wywołał, czy to nie było przypadkiem tak, że Rosja miała podpisany pakt z NATO, a NATO zaczęło go łamać, dodając do siebie coraz więcej państw? Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli się myle, ale cała wojna rozpoczęła się gdy Ukraina miała wstąpić do NATO, łamiąc tym samym pakt, który był podpisany z Ruskimi


@LubieHardkor: Ruskie #!$%@? to ostatni
dziwi mnie fakt, że nikt na wykopie nawet nie stara się zrozumieć rosyjskiej strony


@wariacina_z_bogucina: Ja czasem próbowałem - z ciekawości, bo to po prostu nie ma znaczenia… Ruscy wjechali na Ukrainę i zaczęli zabijać, gwałcić, torturować, porywać i niszczyć miasta altyrerią. To zło w najczystszej postaci, więc o ile nie jest to walka dobra ze złem, to jest to walka Ukraińców ze złem.
@wariacina_z_bogucina: Najważniejszy argument rosyjskiej strony jest stosunkowo łatwy do zrozumienia i brzmi następująco:

"Każde miejsce na świecie na którym raz stanęła noga moskiewskiego/carskiego/sowieckiego/rosyjskiego woja/rycerza/żołnierza już na zawsze należy do roSSji, a dotąd mieszkający tam ludzie są bezczelnymi uzurpatorami. Kiedy znów na tej ziemi pojawią się wojska wielkiej roSSji, owi uzurpatorzy mają do wyboru 1. #!$%@?ć, 2. dać się zgładzić w możliwie okrutny sposób, albo 3. zostać samemu roSSjanami."