Wpis z mikrobloga

@Orowerbogatszy przykładowo u nas w powiecie wszystkie jednostki zostawiają kasę w gminie na ,,fundusz sprzętowy" też nie wiem jak jest na drugim końcu kraju, poza tym co innego jak jednostka ma 30nwyjazdow w roku i są to jakieś grosze których nie chciało by mi się odbierać, a co innego jednostki po 150/200 wyjazdów w rok
@Kapec_42 moja jednostka 14, nie wiem jakie mają auto ale przypuszczam że bardziej chodzi o to że dostali dofinansowanie (powiedzmy 60%) i jak nie uzbierają wkładu własnego to ta kasa przepada. Choć też nie twierdzę że go potrzebują. Jak teraz doczytałem zbiórkę to też trochę dziwne, inflacja za zamówione auto, ale producenci też potrafią różne akcje odwalać (a raczej firm które robią zabudowy)
@Kontonawykopiechlopie: Dostają. Ale u mnie na wsi np. było tak, że każdy się zrzekał tej kasy na rzecz rozwoju osp właśnie. Czyli, żeby było na jakiś podstawowy sprzęt czy nawet środki czystości xD
Ale jak się nasze OSP dostało do programu rządowego już to była kasa na takie rzeczy.
Generalnie jeśli osp nie dostanie się do programu to jest biedne i pewnie ich wieś jest podpięta pod jakąś większą w okolicy
średnio 5 wyjazdów na miesiąc mają i nowy wóz chcą, śmiechu warte, bez urazy ale ten co mają im nie wystarczy na taką ilość wyjazdów? Patologia rozdawania wozów strażackich w OSP jest potężna, dotacje dostają OSP które mają nawet kilka wyjazdów w ROKU!


@maciejowy: nie życzę ci, abyś kiedyś potrzebował pomocy strażaków, a akurat wszystkie wozy specjalistyczne PSP były zajęte/daleko. Co ty myślisz, że oni nim po bułki jeżdżą? OSP często
Info z ich FB. Z opisu wynika że mają część pieniędzy na pojazd od samorządu i państwa.

OSP STAW realizuje misję ochotniczego ratownictwa nieprzerwanie od 1907r????‍???? Ich 30-letni Star 266 ma na swoim koncie liczne zasługi???? Po tylu latach dzielny wóz bojowy zasłużył na wyczekiwaną emeryturę - tym bardziej, że gdzieniegdzie dopada go rdza… Nikt z nas nie chciałby, aby tak ważny pojazd odmówił posłuszeństwa w kluczowym momencie akcji????

Budżet państwa i